Prejsť na obsah
Verejnosť

Vážení študenti,

vzhľadom na rýchlo a stále sa meniacu situáciu v súvislosti so šírením koronavírusu COVID-19 v Európe, prijala Vláda SR rôzne preventívne opatrenia. Nakoľko sa  cestovanie po Európe  stáva čoraz komplikovanejším, Vláda SR ponúka pomoc pri transporte do vlasti.

Z dôvodu nepredvídateľnej situácie v Európe vám preto odporúčame vaše mobility predčasne ukončiť a vrátiť sa na Slovensko. Za predčasné skončenie mobility nebudete nijako penalizovaní.

Ak sa rozhodnete svoju mobilitu predčasne skončiť,  riaďte sa odporúčaniami MZV a kontaktujte zastupiteľský úrad v krajine, v ktorej sa nachádzate.

Pozorne sledujte informácie na web stránke MZV.

Pokiaľ  sa rozhodnete svoju mobilitu predčasne ukončiť, o svojom rozhodnutí nás, prosím, informujte, aby sme vám mohli byť v maximálnej miere nápomocní pri návrate na Slovensko. Pokračovať v online výučbe na zahraničnej univerzite môžete aj po návrate na Slovensko a v prípade priaznivého vývoja bude možné dokončiť mobilitu v zahraničí.
Vaše zdravie a bezpečnosť sú prvoradé.

Ak sa po zvážení komplikovanej situácie a všetkých okolností rozhodnete zostať na mobilite v zahraničí, aj tak nás, prosím, informujte prostredníctvom e-mailu.
Napíšte ešte raz, aj keď ste už mail poslali.

Vaše e-maily nám veľmi pomôžu mať prehľad o všetkých našich študentoch, ktorí sa vracajú domov alebo zostávajú v zahraničí.

V prípade akýchkoľvek otázok nás  neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 917 669 320

S pozdravom

Michaela Briatková

Erasmus+ inštitucionálny koordinátor
Útvar medzinárodných vzťahov R-STU