Prejsť na obsah
Inštitút celoživotného vzdelávania STU v Bratislave

V piatok 24. apríla sa šiesta študijná skupina medzinárodného programu Professional MBA Automotive Industry zúčastnila v rámci intenzívnej štvordňovej výučby na Slovensku aj exkurzie a prednášok v spoločnosti PSA Peugeot Citroën Slovakia v Trnave.

Automobilka v Trnave patrí medzi  technologicky najnovšie v skupine PSA Peugeot Citroën. Od investičného rozhodnutia vybudovať nový závod v r. 2003 tu francúzsky koncern už preinvestoval okolo jednej miliardy eur. V Trnavskom závode sa v súčasnosti vyrábajú modely Peugeot 208, ktorý v máji 2012 nahradil výrobu predchádzajúceho modelu Peugeot 207 a od roku 2009 aj Citroën C3 Picasso, ktorý sa vyrába výhradne na Slovensku. Závod v Trnave priamo zamestnáva 3 500 ľudí a v uplynulom roku sa tu vyrobilo 255 176 vozidiel, čo je novým rekordom v doterajšej histórii automobilky, ktorý prispel k medziročnému zvýšeniu objemu výroby o 2,7 %. Spoločnosť plánuje v Trnave tiež výrobu úplne nového modelu, ktorého produkcia bude spustená exkluzívne na Slovensku. Skupina PSA Peugeot Citroën do Trnavy nasmeruje okolo 80 miliónov EUR z celkovej investície viac ako 300 miliónov EUR.

Exkurzia v PSA Peugeot Citroën Slovakia účastníkov programu Profesionálne MBA Automobilového priemyslu Exkurzia PSA Peugeot Citroën Slovakia účastníkmi programu Profesionálne MBA Automobilového priemyslu 2014 - 2016
Exkurzia PSA Peugeot Citroën Slovakia účastníkov programu Profesionálne MBA Automobilového priemyslu 2014 - 2016 Účastníci programu Profesionálne MBA Automobilového priemyslu 2014 - 2016 v PSA Exkurzia PSA Peugeot  Citroën Slovakia

Návšteva závodu začala pre účastníkov štúdia Professional MBA Automotive Industry stretnutím s Ing. Petrom Švecom, hovorcom PSA Peugeot Citroën Slovakia. Predstavil im históriu, základné charakteristiky a súčasnú pozíciu závodu v rámci skupiny, ako aj najbližšie plány v súvislosti so zavedením nového modelu. Manažér kvality, pán Stéphane Castets, následne vo svojej prednáške oboznámil účastníkov s normami riadenia kvality a postupmi ich vyhodnocovania. Pokračoval vysvetlením kľúčových hodnôt výrobných indikátorov, ktorých plnenie zaraďuje Trnavské výrobné centrum medzi top výrobné závody v Európe. Po obidvoch prednáškach nasledovala otvorená diskusia o prezentovaných témach. Následne navštívili účastníci postupne lisovňu a zvarovňu, finálnu montáž vozidiel, oddelenia logistiky a oddelenie zabezpečenia kvality. Program sa zavŕšil obedom v neformálnej atmosfére s pánom Švecom, ktorý uchádzačov ústretovo a ochotne sprevádzal  počas celej návštevy.

Organizačný tím ďakuje spoločnosti PSA Peugeot Citroën Slovakia za túto príležitosť.

 

 

Foto a text: Ing. Miroslav Babinský, Mgr. Júlia Gajdošová


Poznámka:

Najbližšie sa medzinárodný študijný program Profesionálne MBA automobilového priemyslu, ktorý je spoločným projektom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a Technische Universität Wien, otvorí dňa 22. októbra 2015. Prihlášku je možné podať najneskôr do 1. júla 2015. Viac informácií o štruktúre, obsahu, cene aj organizácií nájdete na stránke automotive.stuba.sk.

Predchádzajúce správy a informácie o programe Professional MBA Automotive Industry sú v sekcií Prehľad aktualít AMBA.