Prejsť na obsah
Inštitút celoživotného vzdelávania STU v Bratislave

Dňa 13.2.2015 (piatok) sa študijná skupina šiesteho behu prestížneho medzinárodného programu Profesionálne MBA automobilového priemyslu zúčastnila exkurzie do spoločnosti Volkswagen Slovakia, a.s., ktorá je súčasťou najväčšieho európskeho a druhého najväčšieho svetového výrobcu automobilov na svete Volkswagen group. V závode v Bratislave sa ako v jedinom na svete vyrábajú autá piatich rôznych značiek: Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Škoda Citigo, SEAT Mii a karosérie Porsche Cayenne.

Na úvod návštevy sa účastníci programu - súčasní a budúci členovia manažmentov zo siedmich rôznych krajín vrátanie Rakúska, Nemecka, Slovenska, Kórei, Srbska, Ruska a Číny mali možnosť osobne stretnúť s členom predstavenstva pre personálnu oblasť  - s pánom Ericom Reutingom, MBA, ktorý v krátkej prednáške predstavil hlavné charakteristiky koncernu, zásadné výstupy výroby i zamestnaneckú kultúru a princípy vzdelávania zamestnancov v spoločnosti Volkswagen Slovakia.

Následne navštívili študenti zvarovne karosérií vozidiel New Small Family (NSF) a Sport Utility Vehicle (SUV), novo vybudovanú lisovňu aj montáž agregátov, v ktorých boli sprevádzaní priamo vedúcimi príslušných úsekov, ktorí im predstavili technické zariadenia, jednotlivé operačné procesy a  zodpovedali počas prehliadok na všetky otázky účastníkov.

Na záver exkurzie vedúci Centra duálneho vzdelávania Volkswagen Slovakia oboznámil účastníkov exkurzie s priestormi, vybavením ako aj vzdelávacími cieľmi centra. Od jeho otvorenia v septembri 2013 tu majú možnosť získavať budúci zamestnanci odbornú kvalifikáciu v programoch Mechatronik, Elektrotechnik pre automatizačnú techniku a Priemyselný mechanik. Absolventi získajú nemecký výučný list.

Ďalší beh študijného programu Profesionálne MBA automobilového priemyslu na ktorom sa podieľajú Slovenská technická univerzita v Bratislave spolu s Technickou univerzitou Viedeň sa začína 22. októbra 2015. Viac informácií sa dozviete na stránke automotive.stuba.sk.

Foto: Účastníci s pánom Ericom Reutingom, MBA

Foto: Účastníci s členom predstavenstva pre personálnu oblasť pánom Ericom Reutingom, MBA        
(uprostred, s viazankou).

Predchádzajúce správy a informácie o programe Professional MBA Automotive Industry nájdete v Prehľade aktualít AMBA.

18.2.2015