Prejsť na obsah
Inštitút celoživotného vzdelávania STU v Bratislave

Účastníci globálneho programu Professional MBA Automotive Industry 2015 - 2017 na exkurzii v AUDI dňa 21.4.2016 spolu s programovým riaditeľom, riaditeľkou ICV a manažmentom za STU

Účastníci globálneho programu Professional MBA Automotive Industry 2015 - 2017 na exkurzii v AUDI a SMR dňa 21.4.2016 spolu s akademickým riaditeľom programu na STU Doc. Ing. Jánom LEŠINSKÝM, CSc. (piaty sprava), riaditeľkou ICV STU Mgr. Regínou REMENÁROVOU (štvrtá sprava) a organizátormi STU.  Foto: Ing. Miroslav BABINSKÝ, manažér programu STU.

Dňa 21.4.2016 navštívila skupina 18-tich účastníkov medzinárodného programu „Professional MBA Automotive Industry“ zo šiestich rôznych krajín Európy a sveta dva významné závody automobilovej výroby – Audi Hungaria Motor Kft., Györ, ktorá je dcérskou spoločnosťou najväčšej európskej automobilky Volkswagen a tiež spoločnosť SMR Automotive Mirror Technology, Mosonmagyaróvár v Maďarsku. AUDI je najväčším svetovým producentom motorov - v roku 2015 tu bolo vyrobených dva milióny kusov zážihových a vznetových motorov. Automobily pre zákazníkov z celého sveta vyrábané v tomto závode predstavujú modely Audi A3 Sedan, Audi A3 Cabriolet a modely Audi TT Coupé a Audi TT Roadster. SMR závod v Mosonmagyaróvári sa špecializuje najmä na výrobu zrkadiel do vozidiel vyššej úrovne, k najväčím odberateľom patrí Volkswagen, Porsche, AUDI, či BMW.

Doobeda navštívila skupina účastníkov spoločnosť SMR Automotive Mirror Technology Hungary v Mosonmagyaróvári. Diskusiu za okrúhlym stolom spojenú s prezentáciou spoločnosti viedol pán Attila Fülöp, riaditeľ závodu, ktorý otvorene a detailne zodpovedal na veľký počet otázok od študentov, ktoré smerovali k finančnému i organizačnému a strategickému riadeniu. Predstavil nielen jeho hlavné charakteristiky, ale i štruktúru, procesy, stratégie zlepšovania kvality a pod. Následne študenti rozdelení do troch skupín navštívili výrobu.

Popoludní pokračovala exkurzia návštevou závodu AUDI s rozlohou až 516 hektárov, ktorý aktuálne zamestnáva okolo 11,500 ľudí. Účastníkov privítal bývalý úspešný študent Professional MBA Automotive Industry 2012 - 2014, pán Dr. Lászlo András Horváth, MBA, ktorý je vedúci právneho poradenstva centrálnych funkcií v AUDI HUNGARIA SERVICES. Po krátkej prezentácií nasledovala návšteva lisovňe, zvarovňe a karosárňe komentovaná profesionálnou sprievodkyňou v AUDI. Montáž nebola prístupná z dôvodov prípravy liniek na uvedenie nového modelu AUDI TT.

Študenti programu Professional MBA Automotive Industry spolu s manažmentom programu ďakujú obom spoločnostiam za otvorené privítanie a zaujímavú návštevu.

Exkurzie sú súčasťou výučby, ktorá prepája teóriu s praxou a zároveň umožňuje účastníkom programu stretnúť sa s členmi top manažmentov najrôznejších úsekov v riadení automobilových, resp. dodávateľských závodov medzinárodného významu, či už vo forme exkurzií alebo tzv. „Business Evenings“. Program je spoločnou vzdelávacou aktivitou dvoch renomovaných technických univerzít - TU Wien a STU v Bratislave akreditovaný do roku 2020, pričom sa úspešne otvoril v októbri 2015 už po siedmy krát. Viac o programe sa dozviete na stránkach: http://automotive.stuba.sk.

Ôsmy krát od roku 2009 sa program začne dňa 6.októbra 2016. Termín podania prihlášky do programu je 1. júl 2016.