Prejsť na obsah
Inštitút celoživotného vzdelávania STU v Bratislave

Obr.: V pozadí z prava doľava: doc. Ján Lešinský a manažéri Matador Automotive Miroslav Mesároš, Ján Csaszar a Ladislav Haberman.


Vo štvrtok 30. augusta 2018 navštívila deviata študijná skupina medzinárodného dvojročného kombinovaného programu Professional MBA Automotive Industry, ktorý vznikol v rámci spolupráce technických univerzít TU Viedeň a STU Bratislava prevádzku firmy MATADOR Automotive v Nitre.

O histórii, zámeroch a budúcnosti firmy účastníkov informoval pán Ing. Ladislav Haberman, generálny riaditeľ MATADOR Automotive v Nitre a o výrobe v Matador Nitra aj Ing. Ján Csaszar, riaditeľ (plant manager) závodu Nitra. Technické detaily tykajúce sa lisov, triedenia hliníkových a plechových odrezkov (scrap) objasnil šéf údržby Ing. Martin Skladan. Ďalej vystúpil Ing. Miroslav Mesároš, technický riaditeľ. Informoval aj o produkčnom kompetenčnom centrum PCC BIW Europe, ktorý Matador vytvoril so SODECIA Vráble.

Účastníci navštívili výrobu v sprievode všetkých menovaných. Zakončením exkurzie bol workshop a diskusia účastníkov s predstaviteľmi firmy. Študenti sa pýtali na podrobnosti výrobných procesov ale aj na možnú spoluprácu. V rámci prebiehajúceho modulu riadenia ľudských zdrojov boli tiež diskutované témy týkajúce sa zamestnancov.

Ďakujeme manažérom Matadoru za ich otvorenosť v diskusiách a obohacujúce prezentácie, ako aj za organizáciu návštevy.

Ďalšie informácie nájdete na webových stránkach: http://automotive.tuwien.ac.at  (oficiálna stránka programu, v anglickom jazyku) alebo http://automotive.stuba.sk .

Doc. Ing. Ján Lešinský, CSc., akademický riaditeľ programu STU

Ing. Miroslav Babinský, manažér programu STU