Prejsť na obsah
Inštitút celoživotného vzdelávania STU v Bratislave

Professional MBA Automotive Industry Excursion to Volkswagen Slovakia (7th Group)

Vo štvrtok 11.2.2016 navštívila študijná skupina siedmeho behu medzinárodného programu Profesionálne MBA automobilového priemyslu spoločnosť Volkswagen Slovakia, a.s., ktorá je súčasťou najväčšieho európskeho a druhého najväčšieho svetového výrobcu automobilov na svete Koncernu Volkswagen. V závode v Bratislave sa ako v jedinom na svete vyrábajú autá piatich rôznych značiek: Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Škoda Citigo, SEAT Mii a karosérie Porsche Cayenne.

Medzinárodnú skupinu účastníkov programu tvorenú súčasnými a budúcimi členmi top manažmentov zo šiestich rôznych krajín Slovenska, Rakúska, Nemecka, Holandska, Ruska a USA privítal úvodnou prednáškou člen predstavenstva pre personálnu oblasť - pán Eric Reuting, MBA. Predstavil súčasnosť koncernu i charakteristiky samotnej bratislavskej automobilky, ktorej zamestnanecká politika priniesla v hlasovaní respondentov prieskumu portálu Profesia ocenenie „Najlepší zamestnávateľ na Slovensku za rok 2015“. Nasledovala prednáška Pavla Dubovského  o realizácií kontinuálneho zlepšovania pracovných procesov a postupov cez efektívne, moderované typy workshopov, tzv. KVP workshopy, v ktorej zároveň na príkladoch predstavil ich výstupy z pohľadu efektivity a produktivity. Účastníci sa v záverečnej diskusií zaujímali napríklad o odmeňovanie a motiváciu zamestnancov k zapájaniu sa do optimalizácie pracovných postupov. Dopoludňajší program prednášok uzavrela Mgr. Michaela Ploszeková, ktorá je vedúcou oddelenia životného prostredia bratislavského závodu Volkswagen a zároveň jedna z účastníčok programu Professional MBA Automotive Industry 2015-2017. Vo svojej prednáške predstavila vízie plnenia ochrany životného prostredia a úspešne implementovanú koncernovú stratégiu „Think Blue. Factory.“ v závode v Bratislave.

Následne skupina navštívila zvarovňu karosérií vozidiel Audi Q7 novej generácie a po obede tiež montáž agregátov New Small Family (NSF) a Sport Utility Vehicle (SUV) v sprievode vedúcich príslušných úsekov. Boli predstavené technologické zariadenia, logistické riešenia i jednotlivé operačné procesy. Študujúci exkurzie sa zúčastnili v rámci výučbového modulu „Managerial Economics“, ktorého štvordňový program ďalej pokračoval až do nedele na Technickej univerzite vo Viedni (TU Wien).

Účastníci a manažment programu ďakujú spoločnosti Volskwagen Slovakia za prijatie a výbornú organizáciu návštevy.

Ďalší beh (2016-2018) študijného programu Profesionálne MBA automobilového priemyslu (Professional MBA Automotive Industry), na ktorom sa podieľajú Slovenská technická univerzita v Bratislave spolu s TU Wien sa začína 6. októbra 2016. Viac informácií sa dozviete na stránke automotive.stuba.sk.