Prejsť na obsah
Verejnosť

Podľa portálu Profesia.sk si dlhodobo najvyššie platy pýtajú absolventi najžiadanejších odborov – informatiky, stavebníctva a strojárstva. Absolvent informatiky si vyžiada na pohovore v priemere 1400 eur v hrubom, zatiaľ čo absolvent teológie žiada polovicu. V rebríčku univerzít s najdrahšími absolventmi vedie Slovenská technická univerzita v Bratislave, hneď za ňou nasleduje Ekonomická univerzita v Bratislave a Univerzita Komenského. Z týchto dát vyplýva, že najvyššie platy žiadajú absolventi v hlavnom meste. 

Absolventi zahraničných univerzít prekonávajú požiadavky slovenských študentov, iba absolventi STU si žiadajú platy v podobnej výške ako absolventi univerzity v Česku alebo absolventi z inej krajiny. 

Najvyššie platové očakávania majú absolventi odborov zameraných na informatiku. Na prvých 6 miestach v rebríčku sa pohybujú absolventi Fakulty informatiky a informačných technológií STU, Fakulty elektrotechniky a informatiky STU, a tiež Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity. 

Viac si prečítate na

https://www.startitup.sk/prieskum-najviac-ludi-s-vysokoskolskym-titulom-sa-zgrupuje-v-bratislave-platy-tomu-zodpovedaju/