Prejsť na obsah
Výskum

Informačný deň venovaný čerstvo otvoreným výzvam v oblasti pokročilých digitálnych zručností v rámci programu DIGITAL Europe sa bude konať 1. decembra 2021 od 9:30. Zaregistrovať sa môžete tu.

Minulý týždeň Európska komisia zverejnila prvé výzvy na predkladanie návrhov, z ktorých je 73 miliónov EUR vyčlenených na pokročilé digitálne zručnosti.

Výskumné, vzdelávacie a školiace inštitúcie, podniky, inštitúcie verejnej správy a príslušné organizácie z členských štátov EÚ, ako aj subjekty z iných krajín pridružených k programu Digitálna Európa, môžu spojiť sily v konzorciách a prihlásiť sa.

Vo výzvach budú podporené:

  • Nové magisterské programy v kľúčových digitálnych kapacitách, ako sú umelá inteligencia, kybernetická bezpečnosť, internet vecí, kvantové technológie, ale aj multidisciplinárne príležitosti (70 miliónov EUR)
  • Pokročilá analýza digitálnych zručností (2 milióny EUR)
  • Dátový priestor pre zručnosti (1 milión EUR)

Počas informačného dňa a stretnutia 1. decembra 2021 vás Európska komisia prevedie výzvami a budete mať možnosť klásť otázky naživo. Môžete tiež prezentovať svoje nápady na návrhy, spolupracovať s ostatnými a diskutovať so zainteresovanými organizáciami. Posledná časť podujatia bude venovaná one-to-one matchmakingu (speed dating).

Viac informácií o výzvach na predkladanie návrhov v oblasti pokročilých digitálnych zručností v rámci programu DIGITAL Europe a informácie o tom, či sa vaša organizácia môže prihlásiť, nájdete na tejto stránke.