Prejsť na obsah
Verejnosť

V Brezne sprístupnili technické vysokoškolské vzdelávanie, študovať tam môžu aj pracujúci
Podmienky pre získavanie kvalitného vysokoškolského vzdelania vytvorila v Brezne Materiálovotechnologická fakulta (MTF) STU v Trnave v spolupráci s mestom Brezno a s podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.
Rozhodli sa tak vyjsť v ústrety Horehroncom, ktorí môžu v meste študovať tri semestre a následne pokračovať v Trnave.
Výučbové stredisko v Brezne bolo oficiálne otvorené v decembri minulého roka na pôde Strednej odbornej školy techniky a služieb.
V súčasnosti sa priestory troch stredných škôl zaplnili špičkovými technológiami. Súčasťou je aj 3D tlač (rapid prototyping), ktorá sa používa v automobilovom priemysle, strojárstve, ale aj v medicíne.
„V Brezne si uchádzači o štúdium môžu vybrať z množstva odborov. Materiálové inžinierstvo, počítačová podpora výrobných technológií sú obľúbené u mužov a naopak, o štúdium priemyselné manažérstvo alebo personálna práca v priemyselnom podniku prejavujú záujem viac ženy,“ uviedol riaditeľ Ústavu výrobných technológií Ivan Buranský.
Štúdium je vhodné aj pre pracujúcich, ktorí sa môžu vzdelávať v piatok popoludní a v sobotu. „Vďaka možnosti študovať aj dennou kombinovanou formou, sa môžu vzdelávať aj cez týždeň zaneprázdnení záujemcovia,“ dodal Ridzoň.

https://www.webnoviny.sk/v-brezne-spristupnili-technicke-vysokoskolske-vzdelavanie-studovat-tam-mozu-aj-pracujuci/