Prejsť na obsah
Verejnosť


AKTUALIZOVANÉ
BRATISLAVA - Krátko pred 9. h bol v utorok nahlásený požiar strechy Fakulty chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave. Ako TASR informovala manažérka pre komunikáciu STU Andrea Settey Hajdúchová, k požiaru na fakulte nedošlo.
Momentálne na mieste prebieha prieskum, pri ktorom hasiči prehľadávajú priestory a snažia sa nájsť zdroj dymenia spod strechy. Foto archív Zdroj -Aktuálne.sk
Hasiči na mieste vykonali prieskum, pri ktorom prehľadali všetky priestory fakulty a snažili sa nájsť zdroj dymenia pod strechou budovy. "Zároveň na mieste vykonali aj kontrolné merania na prítomnosť nebezpečných látok v ovzduší. Žiadne nebezpečné látky nenamerali," uviedlo Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Bratislave. Na mieste zasahovalo 34 hasičov s deviatimi kusmi techniky.
"V laboratóriách fakulty došlo pri výskume len k väčšiemu zadymeniu, ktoré digestor odsal cez strechu von z budovy. Išlo o laboratóriá anorganickej technológie, kde sa vedci venujú vývoju nových kovových materiálov," informovala Settey Hajdúchová. Výučba a ďalšia pracovná činnosť na fakulte po obhliadke budovy hasičmi pokračuje.

[aktualne.sk 10/04/2018]
Link: https://aktualne.atlas.sk/slovensko/regiony/v-bratislave-hori-strecha-stu-mieste-zasahuju-desiatky-hasicov.html