Prejsť na obsah
Verejnosť


V sobotu 15. septembra od 15.00h sa pod Mostom SNP môžete zapojiť do interaktívnej prechádzky sprevádzanej komentármi a diskusiou na tému plánovania verejného priestoru.
V sobotu 15. septembra od 15.00h sa pod Mostom SNP môžete zapojiť do interaktívnej prechádzky. Sprevádzať vás budú architekti pôsobiaci na Fakulte architektúry STU v Bratislave Tomáš Hanáček, Katarína Fejo a Vladimír Hain. Hovoriť sa bude o zlepšení prepojenia historického centra, genéze historických súvislostí, o súčasných problémoch a možnostiach budúcich riešení priestorov Hviezdoslavovho námestia, Rybného námestia s Podhradím a nábrežím Dunaja. Urban walk je metóda využívaná ako nástroj participácie obyvateľov i odborníkov pri tvorbe verejných priestorov.
Reč určite bude aj o vyhlásení Mosta SNP za národnú kultúrnu pamiatku a úvahy o tom, že mostné nájazdy by mohli byť vyňaté spod pamiatkovej ochrany, aby ich niekedy bolo možné odstrániť a rozšíriť tam pešiu zónu starého mesta. Peter Gero, Bratislavčan, ktorý pracoval 30 rokov pre hamburský magistrát a 12 rokov viedol stavebný rozvoj mesta Hamburg ako vedúci stavebný riaditeľ tvrdí, že dnes je tu takmer historická šanca vytvoriť novú kvalitu – čistý priestor pre ľudí, ktorý bude pokračovaním Hviezdoslavovho námestia a prepojenie Rybného námestia, novej Vydrice, Zuckermandelu, cez Lafranconi až po Karloveské rameno.
(brn)

[bratislavskenoviny.sk 13/09/2018]
Link: https://www.bratislavskenoviny.sk/zivot-v-meste/51038-urban-walk-bude-aj-o-vyhlaseni-mosta-snp-za-narodnu-kulturnu-pamiatku