Prejsť na obsah
Verejnosť

Na 7. ročníku  najväčšieho veľtrhu práce na Slovensku, ktorý organizuje spoločnosť Profesia, sa spolu s vyše 140 vystavovateľmi predstavila aj naša univerzita.

Počas dvoch dní veľtrhu sa prezentovala viacerými spôsobmi...

V zóne  „Podnikaj" bola zastúpená  Univerzitným technologickým inkubátorom. Panelovej diskusie prebiehajúcej na hlavnom pódiu sa zúčastnila aj jeho riaditeľka Lenka Mikulíková. O svoje „succsess stories"  sa s poslucháčmi podelili mladí podnikatelia.

V IT zóne zaujali návštevníkov veľtrhu svojimi prednáškami úspešné študentské projekty - SpeekleLeapKin.

Zóne „Vzdelávanie" dominovala počas  oboch dní veľtrhu formula  s členmi Stuba green teamu. Návštevníkov pobavili  zábavné kúsky robotov. Mohli si tiež vyskúšať počítačovú hru pre deti s obmedzenými schopnosťami pohybu, ktorú  aj tu predviedol tím LeapKin.

Pozornosť pritiahol aj na prvý  pohľad  drobný FitLock. Okrem množstva  iných výhod má napríklad aj tú, že rodičia môžu vďaka nemu svojim ratolestiam limitovať čas strávený pri počítači. FitLock totiž dokáže zamknúť počítač až dovtedy, kým dieťa nevykoná zadané pohybové aktivity.

A nemalý bol tiež záujem o možnostiach  štúdia na STU a aktuálne prijímacie konanie. Stredoškoláci  tak získali okrem zážitkov aj informácie „z prvej ruky", a to  priamo od našich študentov.

profesiadays 2015 stu profesiadays 2015 stu profesiadays 2015 stu

profesiadays 2015 stu profesiadays 2015 stu profesiadays 2015 stu