Prejsť na obsah
Verejnosť

Univerzita Komenského v Bratislave, Slovenská technická univerzita v Bratislave a Slovenská akadémia vied dnes na tlačovej konferencií vyzvali verejnosť, aby sa zapojila do blížiaceho sa klimaštrajku.
Univerzity a akadémia si naliehavo uvedomujú nevyhnutnosť mobilizovať svoje sily v boji proti klimatickým zmenám a vydali spoločné vyhlásenie, ktoré je súčasťou memoranda o spolupráci. Na tlačovej konferencií zdôraznili rektori a predseda akadémie fakt, že disponujú špičkovými odborníkmi, ktorý tieto akútne problémy skúmajú a hľadajú riešenia.
Rektor STU zdôraznil, že pri ochrane prírody musí každý začať najskôr od seba, ale zmeny sa musia udiať aj na globálnej úrovni.
„Doba kamenná sa neskončila preto, že by sa minuli kamene, ale preto, že ľudia vymysleli výrobu bronzu. Myslím si, že nejako podobne to bude s nami a s naším vekom fosílnych palív. Neskončí sa to preto, že by sa nám minuli zásoby ropy, ale preto, že my vedci nájdeme nové, čistejšie zdroje energie a nové ekologické technológie. Som vedec a viem, aká dynamika objavov dnes existuje vo vede. Státisíce vedcov po celom svete chodia každý deň do práce, aby skúmali nové veci. Skúšajú a posúvajú hranice poznania. Preto si myslím, že v boji s klimatickou zmenou nie je všetko stratené a v tomto úsilí budú vedci a veda kľúčovými spojencami,“ povedal Miroslav Fikar, rektor Slovenskej technickej univerzity.

Viac si prečítate na:
http://vedanadosah.cvtisr.sk/najvacsie-vedecke-institucie-vyzyvaju-ku-klimastrajku