Prejsť na obsah
Verejnosť

Medzinárodné výskumné centrum prinesie na Slovensko špičkový výskum v oblasti Big Data.
Bratislava 2. marca (TASR) - Spoločnosť IBM v spolupráci so Slovenskou technickou univerzitou (STU) v Bratislave a spoločnosťou DWC Slovakia pracuje na projekte založenia výskumného centra pre analýzu a ochranu dát v mobilných zariadeniach. Informoval o tom Vladislav Doktor z IBM Slovensko, s. r. o.
Projekt založenia výskumného centra na analýzu a ochranu dát sa bude zameriavať na podporu špičkového výskumu, ktorý umožní firmám a organizáciám byť v online spojení prostredníctvom mobilných prístrojov, cloudu a sociálnych sietí bez akéhokoľvek ohrozenia v oblasti bezpečnosti.
"Medzinárodné výskumné centrum prinesie na Slovensko špičkový výskum v oblasti Big Data. Do septembra tohto roka sa študenti Slovenskej technickej univerzity budú podieľať na praktickej simulácii a testovaní narušenia bezpečnosti mobilných zariadení s konkrétnymi úlohami dôležitými pre dosiahnutie očakávaných výsledkov," povedal generálny riaditeľ IBM Slovensko Martin Murgáč.
Projekt založenia výskumného centra pre analýzu a ochranu dát je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy Európskej únie.
IBM je jedna z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách a zamestnáva vyše 430.000 zamestnancov. Na Slovensku IBM pôsobí od roku 1990.
STU poskytuje vzdelávanie najmä v technických, technologických, technicko-ekonomických, technicko-informačných a technicko-umeleckých odboroch štúdia. Na siedmich fakultách STU študuje v súčasnosti viac ako 17.000 študentov.
DWC Slovakia je softvérová spoločnosť zameriavajúca sa na implementáciu systémov na správu dokumentov a riadenie procesov. Vznikla v roku 2000.