Prejsť na obsah
Verejnosť

Slovenská technická univerzita v Bratislave sa rozhodla, že „vydláždi“ cestu ostatným univerzitám, ktoré chcú byť ústretové k študentom a doktorandom s deťmi.
„Pripravili sme novelu zákona, ktorá by umožnila vysokým školám zriaďovať univerzitné materské školy, aby štát mohol takéto škôlky podporovať,“ povedal hovorca univerzity Fedor Blaščák.
Technici však nezostali iba pri slovách, v týchto mesiacoch v objekte študentského domova Bernolák už prebiehajú rekonštrukčné práce, aby tu prvá univerzitná materská škola na Slovensku mohla začať fungovať.
Stubáčik, ako ju technici nazvali, by mala mať kapacitu 24 miest a otvoriť by ju mali v budúcom kalendárnom roku. Bude zaradená do siete materských škôl, využívať ju budú môcť deti mladých zamestnancov univerzity.
„Okrem škôlky bude v priestoroch aj denný stacionár, kde si budú môcť študentky a študenti nechať dieťa v krátkodobej starostlivosti, kým napríklad pôjdu na skúšku alebo prednášku,“ doplnil Fedor Blaščák.
„Na prvý pohľad sa môže zdať, že robiť škôlku nie je agenda univerzity, ale je to pohľad, ktorý vyvrátili už dávno silné vedecké inštitúcie v zahraničí. Škôlky či nájomné byty sú benefity na zvýšenie atraktivity a je najvyšší čas robiť to aj na Slovensku,“ objasnil zámer Slovenskej technickej univerzity jej hovorca Blaščák.

Viac si prečítate na:
https://vysokeskoly.sme.sk/c/22263169/detske-kutiky-a-skolky-univerzity-zacinaju-byt-ustretove-k-rodicom.html