Prejsť na obsah
Verejnosť

Magistrát si objednal odborníkov zo Stavebnej fakulty STU na projekt, ktorý komplexne rieši revitalizáciu terasy na Jasovskej 1 a 3 v Petržalke.

Terasa je vysporiadaná, patrí magistrátu. Aj garáže, ktorým terasa robí strechu, si ľudia od mesta len prenajímajú. Je preto možno zrealizovať jej obnovu. Mesto si na ňu objednalo odborníkov z Katedry betónových konštrukcií a mostov SvF STU. Je to veľmi múdre rozhodnutie. Ak by to mal totiž robiť ktokoľvek iný, bol by magistrát povinný vyhlásiť na projekt verejné obstarávanie. Vzdelávacie inštitúcie ako STU sú však z neho vyňaté, takže mesto okrem garancie kvality získalo aj čas a navyše podporilo slovenské vysoké školstvo.

V projekte tím z Katedry betónových konštrukcií a mostov zohľadnil aj názory a potreby respondentov zo štúdie. Bolo však potrebné urobiť oveľa viac. „Nebolo to štandardné projektovanie. Museli sme urobiť materiálový výskum, statický výskum a zameranie objektu,“ hovorí docent Július Šoltész, s ktorým na stretnutie na terase prišli aj kolegovia z katedry, inžinieri z oblasti statiky stavieb Ivan Hollý a Andrej Bartók.

Prečítajte si viac:
https://www.bratislavskenoviny.sk/samosprava/71675-ako-vyzera-vzorova-obnova-terasy