Prejsť na obsah
Verejnosť

Víťaz súťaže Slovenskej cestnej spoločnosti o najlepšiu doktorandskú dizertačnú prácu je zo Stavebnej fakulty STU v Bratislave.
Slovenská cestná spoločnosť (SCS) vyhlásila súťaž onajlepšiu doktorandskú dizertačnú prácu (DDP) v treťom stupni vysokoškolského štúdia v študijných programoch:
-teória a konštrukcie inžinierskych stavieb, v študijnom odbore inžinierske konštrukcie a dopravné stavby,
- technológie a manažment stavieb v študijnom odbore stavebníctvo,
ktoré sú zamerané na oblasť cestného staviteľstva a cestného hospodárstva (cesty, diaľnice, objekty). Najlepšia DDP bola ocenenácenou SCS (diplom a finančná odmena), ktorá bola odovzdaná víťazovi počas slávnostného otvorenia Cestnej konferencie 2019 v hoteli DoubleTree by Hilton v Bratislave 26. – 27. marca 2019. Z rúk predsedu cestnej spoločnosti si túto vzácnu trofej za rok 2018/19 prevzal
Ing. Radoslav Vida, PhD. - absolvent Stavebnej fakulty STU v Bratislave, doktorandského študijného programu Teória a konštrukcie inžinierskych stavieb (do augusta 2018 bol doktorandom Katedry betónových konštrukcií a mostov). Jeho víťazná práca mala názov Šmyková odolnosť mostovkových dosiek.
Sprievodnou aktivitou konferencie bolo vyhodnotenieMostárskej modelárskej súťaže, ktorej cieľom bolo navrhnúť a vytvoriť model priehradového mosta, ktorý prenesie čo najväčšie zaťaženie. Aj tentoraz rady súťažiacich svojou aktívnou účasťou rozšíril ambiciózny tím študentov zo Stavebnej fakulty STU v Bratislave.

https://tlacovespravy.sme.sk/c/22095354/vitaz-sutaze-slovenskej-cestnej-spolocnosti-je-zo-svf-stu.html