Prejsť na obsah
Verejnosť

V súťaži startupov Tech Inno Day vyhrali projekty pre hendikepovaných. V dvoch kategóriách, študenti a startupisti, súťažili nadšenci inovácií a nových technológií z celého Slovenska. Na 6. ročníku súťaže, ktorého finále bolo v stredu (10. 4.) v Bratislave, mali prezentujúce tímy možnosť predstaviť svoj projekt, získať nové kontakty, partnerov či investorov. TASR o tom informovala Miroslava Krasňanová z Univerzitného technologického inkubátora Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave
Archívna snímka z 5. ročníka networkingového podujatia Tech inno day
Súťažné tímy hodnotila odborná porota. “Pod jednou strechou sa zišlo 11 projektov z rôznych oblastí. Víťazné tímy boli celkom dva, z každej kategórie jeden. Zo študentských tímov vyhral projekt Caneless. Študenti prišli s nápadom, ako pomôcť nevidiacim ľuďom. Vymysleli aplikáciu Caneless, ktorá vďaka špeciálnym okuliarom naviguje hendikepovaných ľudí v priestore prostredníctvom zvuku,” uviedla Krasňanová.
Z firemných tímov zvíťazil startup HandCubeKeys. So svojou špeciálnou drevenou klávesnicou sa snaží pomáhať ľuďom s telesným, mentálnym a zrakovým postihnutím. Klávesnica je bezkontaktná, polohovateľná a každú jednu kocku je ľahko možné zmeniť na iný znak, obrázok alebo aplikačnú klávesu.
STU v Bratislave podporuje mladé talenty nielen prostredníctvom tejto súťaže, ale aj vďaka Univerzitnému technologickému inkubátoru STU InQb, ktorý už 14. rok vytvára podmienky na vznik úspešných firiem a pomáha startupom rásť.

https://www.hlavnespravy.sk/sutaz-startupov-v-sutazi-tech-inno-day-vyhrali-projekty-pre-hendikepovanych/1725853