Prejsť na obsah
Verejnosť

V stredu 10. apríla 2019 sa v Binariu stretnú jedinečné projekty s inovatívnym nápadom na súťaži TECH INNO DAY, ktorú organizuje InQb - Univerzitný technologický inkubátor STU. Už 6. rok budú študenti a startupisti prezentovať svoje technologické inovácie. Cieľom podujatia je šíriť povedomie o nových technológiách a ponúknuť príležitosť účastníkom zviditeľniť sa, nadviazať kontakty s investormi, partnermi a budúcimi zákazníkmi. Súťaž je obohatená o networking s osobnosťami zo startupovej komunity a podnikania. Pripravené sú aj inšpiratívne diskusie.
Riešenie problémov súvisiacich s negatívnymi prejavmi klimatickej zmeny, analýza DNA mapujúca genetické zdravotné riziká, predikcia spotreby pre elektromobily, navigácia v budovách pre nevidiacich, technológia eliminujúca nehody na železničných priecestiach.
Okrem týchto projektov sa na TECH INNO DAY 2019 predstavia aj:
Včeličky - technológia, ktorá dokáže monitorovať včelie úle a pomáha včelárom s odhalením rojenia včiel alebo ich chorôb. Na základe zberu dát im poskytuje štatistiky prostredníctvom SMS alebo e-mailu a prehľad o stave úľa bez potreby osobnej návštevy.
Rain for Climate - riešenie problémov súvisiacich s negatívnymi prejavmi klimatickej zmeny ako 4-kroková služba.
S-CASE - medicínsko-technologické prenosné zariadenie, ktorého funkciou je monitorovať fyziologické funkcie tela na základe mnohých senzorov a následne ich analyzovať za pomoci umelej inteligencie a predikovať tým hroziace ochorenia.
HandCubeKeys - špeciálna, bezdotyková, programovateľná, drevená klávesnica k počítaču pre ľudí s telesným, mentálnym a zrakovým postihnutím.
Slovenská technická univerzita v Bratislave podporuje mladé talenty nielen prostredníctvom tejto súťaže, ale aj pomocou Univerzitného technologického inkubátora STU InQb, ktorý už štrnásty rok vytvára podmienky pre vznik úspešných firiem a pomáha startupom rásť.

https://www.pcrevue.sk/a/Stretni-startup-buducnosti