Prejsť na obsah
Verejnosť
Využite voľný prístup do databázy ProQuest Technology Collection od spoločnosti ProQuest
od 1. februára do 30. marca 2011!
 
ProQuest Technology Collection je databáza zameraná na vedy o materiáloch, letectvo, inžinierstvo a technológie s plnými textami. 
 
Popis databázy na: http://www.aip.cz/produkt.php?produkt=425

Základný návod na sprístupnenie databázy:

 1. Vo webovom prehliadači zadajte http://search.proquest.com/?accountid=50235

 2. Zvoľte spôsob vyhľadávania:
  Úvodný vyhľadávací riadok - vyhľadávanie kľúčových slov, možnosť obmedziť vyhľadávanie iba na výsledky s plnými textami, alebo aj na vedecké časopisy.

  Search subject areas - môžete si zvoliť iba jednu tematickú oblasť, v ktorej budete pracovať. Nemusíte vždy prehľadávať kompletnú databázu.

  Advanced search - vyhľadávanie pomocou štruktúrovaného formulára a logických operátorov súčasne v rôznych vyhľadávacích poliach.

  Výsledky vyhľadávania - na pravej strane nájdete možnosti na dalšiu prácu s výsledkami vyhľadávania - triedenie, limitovanie, výber určitého typu dokumentu, dokumenty vo vybraných jazykoch atď.

 3. My Research - práca s označenými záznamami (tlač, odosielanie e-mailom, uloženie do súboru) a zdieľanie výsledkov vyhľadávania.

 4. Pomôcky k vyhľadávaniu sa zobrazia po kliknutí na ikonu [Help] v pravom hornom rohu obrazovky. Ďalšie pomôcky v slovenskom jazyku sa zobrazia na http://www.proquest.sk/ > Pomôcky a nástroje.