Prejsť na obsah
Verejnosť

Po stretnutí s vedením univerzity diskutoval v aule so študentami. Pripomenul im, že práve oni sú budúcnosťou Slovenska a  od nich záleží aká bude. Uviedol, že už teraz majú za sebou prvý dôležitý krok, keď si vybrali vzdelávanie na najlepšej slovenskej technickej univerzite. Pretože práve oni budú raz vedci, podnikatelia, odborníci a možno prezidenti. Odporučil im, aby išli načerpať skúsenosti  do zahraničia. Zdôraznil však, aby sa  vrátili domov na Slovensko, ktoré potrebuje šikovných a nadaných mladých ľudí.

"Sme malá krajina, potrebujeme preto viac odvahy, chuti a optimizmu nebáť sa a život zobrať do vlastných rúk. Mnoho mladých ľudí má tendenciu utiecť z vlastnej krajiny. Žiaden boj však nie je prehratý, kým ho sami nevzdáme. Nič nie je dané, kým sa s tým sami nezmierime. Pádov sa nebojte, pády sú súčasťou nášho života, a po každom páde treba vstať, " povedal prezident Kiska študentom.


Z auly sa v sprievode rektora R. Redhammera presunul na Fakultu elektrotechniky a informatiky, kde navštívil Ústav elektroniky a fotoniky, kde študoval. Andrej Kiska študoval odbor mikroelektronika, v tom čase nový a veľmi progresívny odbor, ktorý bolo možné študovať už iba v Prahe alebo  v Brne. Na fakulte  si prezident pozrel tiež  Národné centrum robotiky  .

Na záver návštevy otvoril prezident spolu s rektorom  STU (R. Redhammer), rektorom UK (K. Mičieta) a generálnym riaditeľom spoločnosti ESET (R. Marko)  nové laboratórium na Fakulte informatiky a informačných technológií.
Výskumné laboratórium ESET bude poskytovať konzultácie pri príprave rôznych vedeckých prác a priestor na realizáciu praktických experimentov v oblasti informačnej bezpečnosti. Budú v ňom prebiehať tiež cvičenia voliteľného predmetu Základy reverzného inžinierstva.
Reverzné inžinierstvo je veľmi aktuálna oblasť IT. Využíva sa napr. pri analýze škodlivého kódu ako sú vírusy, pri hľadaní bezpečnostných dier a chýb v programoch alebo vo vylepšovaní softvéru.

Otvorenie laboratória je dalším dobrým príkladom spolupráce s praxou, na ktorý kladie STU dôraz pri príprave študentov.

„Dnes sa napĺňa ďalšia časť môjho sna, vybudovať v Mlynskej doline mekku slovenského znalostného priemyslu. Formalizujeme spoluprácu najsilnejších slovenských univerzít s kľúčovým partnerom v oblasti IT – spoločnosťou ESET. Veríme, že tento krok inšpiruje ďalšie spoločnosti k podpore nášho snaženia  v rôznych oblastiach: v budovaní univerzitných vedeckých parkov, intenzívnej medzinárodnej vedeckej spolupráci, vo vzdelávaní kreatívnych študentov a v podpore ich podnikania už popri škole. Z takejto synergie má šancu vyrásť niekoľko nových slovenských ESETov,“  povedal pri otváraní nového výskumného centra rektor STU R. Redhammer.  

andrej kiska na stu andrej kiska na stu andrej kiska na stu

andrej kiska na stu andrej kiska na stu andrej kiska na stu

andrej kiska na stu andrej kiska na stu andrej kiska na stu

andrej kiska na stu andrej kiska na stu andrej kiska na stu

andrej kiska na stu andrej kiska na stu andrej kiska na stu