Prejsť na obsah
Verejnosť

Počas celého leta si možno v odletovej hale bratislavského letiska pozrieť práce študentov a čerstvých absolventov Ústavu dizajnu Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity  v Bratislave.

Návštevníci, najmä z radov cestujúcej verejnosti, sa môžu zoznámiť s výsledkami tvorivých aktivít študentov -  počnúc inovatívnymi návrhmi hudobných nástrojov  ako elektronické husle, alebo zaujímavými dizajnérskymi nápadmi v oblasti dopravy – mini mestské autá, vlaky, lokomotíva budúcnosti. Na výstave si však bude možné pozrieť aj rôznych duchaplných pomocníkov do domácností či na trávenie voľného času.

Kurátorským zámerom je predstaviť portfólio blízke takmer každému, bez ohľadu na vek, pohlavie, profesiu, či miesto odkiaľ prichádza.  Cieľom výstavy je zmysluplne vyplniť čas pasažierov, alebo ich čakajúcich blízkych. Nové, svieže nápady a elegantné tvary nielen výborne korešpondujú s moderným hi-tech interiérom  bratislavského letiska, ale doslova rozväzujú myslenie a nápady v okamihoch začínajúcej pracovnej cesty, či vytúženej dovolenky. 

Na druhej strane  - mnohých mladých ľudí, prípadne ich rodičov, môžu ukážky tvorby inšpirovať k riešeniu budúcej profesionálnej kariéry. Medzi  tisíckami  cestujúcich sa iste nájde mnoho  talentovaných ľudí a perspektívnych odborníkov.

 Ukážky niektorých vystavených prác:

S. Otiepkova - navrh kresla

Soňa Otiepková - kreslo

M Gallo set na varenie

Martin Gallo - set na varenie

Matej dubiš škoda mini

Matej Dubiš - Škoda Kite

bicykel obuchova lenka

Lenka Obuchová - bicykel

vlak matej pospisil

Matej Pospíšil -vlak