Prejsť na obsah
Verejnosť

Študentská organizácia YNET organizuje v sobotu 16. marca konferenciu s odborníkmi z praxe s názvom Kôlnička. Praktické workshopy začínajú od 9. 45 h. v budove Fakulty informatiky a informačných technológii Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Ide o sériu šiestich workshopov na ktorých si študenti budú skúšať naprogramovať svojho vlastného robota, analyzovať malware,  ale napríklad aj správne sa odprezentovať či tvoriť s pomocou prírodných materiálov. (Viac informácii na http://kolnicka.how-know.sk/). Konferencia je súčasťou projektu How-Know.

 „Projekt How-Know vznikol na základe spolupráce študentských organizácií YNET a IAESTE Slovakia. Pozývať odborníkov z praxe do akademického prostredia sme začali už v roku 2008. Vtedy bol záujem najmä o prednášky. Časom sa však preferencie študentov menia. Už nechcú len sedieť a počúvať, majú záujem si veci reálne vyskúšať a otestovať, preto má dnes stretnutie s odborníkmi podobu praktických workshopov,“  hovorí Zuzana Krnáčová, organizátorka projektu How-Know.

Združenie IAESTE organizuje stáže študentov v zahraničí a na Slovensku. Študentské združenie YNET vzniklo s cieľom vybudovať internetovú sieť na internátoch Slovenskej technickej univerzity. Dnes študenti sami spravujú sieť na štyroch internátoch a získavajú tak popri štúdiu a teórií aj  praktické skúsenosti so správou veľkých sietí, správou serverov či s konfiguráciou zariadení. Práve tento víkend budú študenti združení v YNETE prerábať kabeláž na internáte Mladosť s cieľom zvýšiť prenosovú rýchlosť internetu. Aktívni študenti STU majú však ešte väčšie ambície, na internáte Mladosť budujú sieťové laboratórium NetLab, ktoré slúži na rozširovanie praktických zručností v oblasti počítačových sietí.