Prejsť na obsah
Verejnosť

Radi by sme Vás upozornili na 12-mesačnú kampaň "Enterprise Slovakia", ktorá má za ciel lepšie prepojiť privátny sektor, korporácie pôsobiace na Slovensku a štátnu správu so Start up-mi, a posilniť tak dialóg a spoluprácu za účelom zlepšenia podnikateľského ekosystému na Slovensku. Kampaň bude prebiehať podľa vzoru veľmi úspešnej "StartUp Britain" (www.startupbritain.org) a je rovnako financovaná výhradne zo zdrojov privátneho sektoru a nadnárodných korporácií.

Úlohu spoluorganizátora tejto kampane a mediátora medzi privátnym sektorom, začínajúcimi podnikateľmi a inými dôležitými aktérmi ekosystému, ako sú napr. univerzity prevezme Ministerstvo hospodárstva SR.

Kampaň odštartuje podujatím "SmartUp Slovakia", naplánovaným na 30.11. vo forme Hackathon-u, resp. súťaže startupov v navrhovaní riešení na reálne problémy, ktoré pomohli zadefinovať partneri pre tento event – Slovensky plynárenský priemysel (SPP) a Slovenské Elektrárne (ENEL).

Informácie o konkrétnych zadefinovaných problémoch, cenách súťaže a taktiež o možnosti registrácie do súťaže nájdete na stránke www.enterpriseslovakia.com (termín: do 9. novembra 2015)

Pre bližšie info prosím neváhajte kontaktovať Juraja Hostaka z Ministerstva hospodárstva SR a/alebo Miu Janockovu

PDF leták