Prejsť na obsah
Verejnosť

Študentky, študenti i zamestnankyne či zamestnanci STU - každý, kto má dobrý nápad alebo dosiahol výsledok s inovatívnym potenciálom, sa môže prihlásiť na 2. ročník podujatia „Falling Walls Lab, Slovakia“ (FWLS).

Cieľom podujatia je podporiť vedecké a podnikateľské inovatívne vízie, iniciovať a rozvíjať výmenu nápadov, inšpirácií a poznatkov medzi mladými výskumníkmi a profesionálmi z rôznych oblastí.

Organizuje ho nadácia  „Falling Walls Foundation“ a od 2011 sa koná každoročne v mnohých krajinách sveta, spravidla na prestížnych akademických inštitúciách.

Každý, kto prihlási dobrý nápad či  zaujímavý výskumný projekt, ho bude prezentovať na národnom finále. Víťazi národných kôl majú miestenku do Berlína a šancu zabojovať o finančnú výhru.

Národné kolo Falling Walls Lab, Slovakia:

Kedy?             31. mája 2018 od 15:00 hod.

Kde?               Moyzesova sieň (budova Filozofickej fakulty UK), Vajanského nábrežie, Bratislava

Online prihlášky:    do 13. mája 2018 na stránke FWL

 

Organizátori podujatia
Univerzita Komenského v Bratislave v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave, Učenou spoločnosťou SAV, SOVVA (Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity), DAAD (Nemecká akademická výmenná služba), Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technickou univerzitou v Košiciach a Žilinskou univerzitou v Žiline.

Akademickí partneri
Technická univerzita vo Zvolene, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre a Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre.

Ďalší partneri
Slovnaft, Centrum vedecko-technických informácií SR, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Matador Group, Ministerstvo zdravotníctva SR, SAPIE - Slovenská aliancia pre inovatívnu ekonomiku, a DB Biotech, a.s. Podujatie podporuje nadácia Falling Walls Foundation.

Výnimoční výskumníci, vedci a inovátori z radov študentov, mladých výskumníkov, pedagógov, podnikateľov i profesionálov budú môcť prezentovať svoje projekty 31. mája 2018 v národnom finále v Bratislave. Každý účastník má na svoju prezentáciu presne 3 minúty. Aj tohto roku nad podujatím prevzal záštitu podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Ing. Peter Pellegrini.


Víťaz každého z podujatí Falling Walls Lab v jednotlivých krajinách získava miestenku na svetové Falling Walls Lab finále, ktoré sa uskutoční 8. novembra 2018 v Berlíne, a lístok na prestížnu konferenciu Falling Walls Conference 9. novembra 2018. Do berlínskeho finále postupuje 100 účastníkov z celého sveta. Každý z nich dostane príležitosť prezentovať svoj výskum, iniciatívu či podnikateľský model v trojminútovom formáte pred špičkovou porotou zloženou z akademikov, vedcov a zástupcov biznisu. Traja víťazi získajú finančnú výhru a predovšetkým príležitosť zopakovať svoje prezentácie ďalší deň na hlavnom pódiu prestížnej Falling Walls Conference.


Ďalšie odkazy:

https://www.youtube.com/watch?v=9CZhppM2Bk8

http://www.falling-walls.com/lab

http://www.fwlslovakia.sk