Prejsť na obsah
Verejnosť

Každý podnikateľ, najmä úspešný, vie, že existujú obmedzené spôsoby, ako prijímať platby za svoje služby a tovar.

V Európskej únii existuje iba pár platobných služieb prepojených na blockchain technológiu, ale väčšinou sa orientujú len na jeden spôsob platieb. Univerzálna platobná služba poskytujúca finančné operácie pre verejnosť, ale aj podniky, neexistuje.

BlockPay je platobná brána, ktorá umožňuje eshopom ponúkať jednoduchým spôsobom rôzne spôsoby platby pre zákazníkov. S použitím BlockPay môžu zákazníci platiť fiat aj kryptomenou, pričom môžu používať rôzne fiat platobné procesory (napr. PayPal, Ayden alebo Stripe) alebo rôzne kryptomeny ako je Bitcoin, Ethereum, Dogecoin a iné. Pre eshop v tom nie je žiadny rozdiel – BlockPay spracuje platbu a prepošle eshopu len eshopom prednastavenú menu, ktorú chce dostávať.

Sme tím študentov FIIT STU  pod vedením Ing. Kristiána Košťála, PhD. Ako tím sa poznáme od začiatku štúdia a spoločne sme prekonávali nejedno úskalie štúdia na vysokej škole. Na projekte pracujeme v spolupráci so spoločnosťou QBSW, a.s.

Každoročná prestížna súťaž TP Cup je už tradičným vyvrcholením predmetu Tímový projekt. Dáva študentom inžinierskeho štúdia Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave príležitosť preukázať svoje schopnosti pri tvorbe jedinečných riešení v rámci predmetu, v ktorom sa v tíme dva semestre vytvára riešenie problému spojeného s odborom, ktorý študenti študujú. TP Cup predstavuje výzvu pre budúcich IKT profesionálov, ktorí chcú zmerať svoje schopnosti s ostatnými, preukázať že „na to majú“ a súčasne vytvoriť a „predať“ použiteľné riešenia, ktoré neskončia zabudnuté v zásuvke.

Viac si prečítate na:
https://touchit.sk/blockpay-ako-platobna-brana-pre-e-shopy/345797