Prejsť na obsah
Verejnosť

Originálne promovideo pripravila Slovenská technická univerzita.  Klip Nebuď bábovka ukazuje vtipné situácie, ktoré môžu nastať pri práci v labákoch na škole. Klip mieri najmä k stredoškolákom, ktorí sa rozhodujú, na ktorú vysokú školu si dajú prihlášku. STU ho aj preto predstaví  prvý raz práve dnes  návštevníkom  veľtrhu pomaturitného vzdelávania Akadémia - Vapac 2014 (v budove NTC).

V klipe učinkujú  študenti a pedagógovia STU v laboratóriach, kde aj skutočne realizujú svoj výskum.  Trebárs scéna so spálenými  nanodiamatami je z laborátoria, kde naozaj prebieha výskum nanotechnológií a vývoj nanodiamantov. Podobne aj v scénke s formulou, v ktorej “potrasie” elektrický prúd, učinkujú členovia AM tímu, ktorí každoročne práve v tomto laboratóriu stavajú novú formulu na aktuálnu pretekársku sezónu. Scénka so zmutovanými plesňami je z laboratória, kde sa pracuje s geneticky upravenými mikroorganizmami. Humorné scény sa v klipe striedajú so zábermi z pracovísk, ktoré potvrdzujú, že štúdium na STU je praktické, s dôrazom na vlastný výskum.

V klipe spievajú a  tancujú  členovia Vysokoškolského umeleckého súboru Technik STU.  

Režisérom a autorom textov je humorista Samo Trnka. Za kamerami stáli Tomáš Rybár a Jakub Seewald z Multimediálneho centra FEI STU (Jakub je aj autorom filmu o filme).  Tvorcovia hudby sa inšpirovali piesňou Dumb ways to die, ktorú na youtube videli tisíce návštevníkov, a ktorá sa stala inšpiráciou mnohých dalších úspešných videí.

Štúdium techniky a IT má budúcnosť. Mnohí študenti si však vyberajú “cestu ľahšieho odporu”. Odkaz v závere klipu je preto jasný -  Neboj sa. Pridaj sa.  Neboj sa matematiky. Neboj sa “kockáčov”.  Mysli na svoju budúcnosť. 
Absolventi Slovenskej technickej univerzity patria k najúspešnejším na trhu práce, majú najvyššie  nástupné platy, zakladajú inovatívne IT firmy, pravidelne víťazia v anketách o TOP manažerov roka. Nakoniec  - aj prezident SR je absolventom STU… :-)