Prejsť na obsah
Virtuálna knižnica

na témy spojené s otázkou akademického publikovania

Spoločnosť Elsevier, producent informačných platforiem a databáz, spustil online kurz akademického publikovania - "Elsevier Publishing Campus", ktorého cieľom je ponúknuť akademickým a vedeckým pracovníkom znalosti a schopnosti potrebné pri publikovaní vedeckých a akademických prác: The Elsevier Publishing Campus

The Elsevier Publishing Campus je online platforma, ktorá ponúka interaktívne vzdelávanie a profesionálne poradenstvo na množstvo tém, od "konceptu akademického publikovania" až po otázky otvorenej vedy a otvoreného prístupu.  Vedeckí a akademickí pracovníci sa môžu na tieto kurzy zaregistrovať, učiť sa od vedúcich osobností vedeckého publikovania a účastniť sa celého radu odborných diskusií.

Projektom Elsevier Publishing Campus spoločnosť ponúka možnosť naučiť sa úspešne uverejniť svoje publikácie u renomovaných medzinárodných vydavateľstiev, ako aj napísať úspešné grantové žiadosti.

Elsevier Publishing Campus sa skladá z ‘Colleges’, ako je napríklad:

College of Skills Training: dozviete sa ako písať články a grantové žiadosti, čo je peer review alebo publikačná etika a ako propagovať svoju publikačnú činnosť.

College of Big Ideas: môžete online diskutovať dôležité témy so svojimi kolegami z celého sveta

Každá ‘College’ ponúka rad informácií a nástrojov, ktoré umožnia vedeckému/akademickému pracovníkovi rozvíjať svoju kariéru a publikačné aktivity. Za každý modul môže účastník získať certifikát od Elsevieru.

Viac informácií nájdete na www.publishingcampus.elsevier.com