Prejsť na obsah
Verejnosť

Problémom, s ktorým sa stretlo mnoho študentov na fakulte, je nedostatok priestorov na stretávanie sa so spolužiakmi a na spoluprácu na projektoch a zadaniach.

Vyhradené miesta v knižnici či na chodbách boli (v časoch, keď sa ešte chodilo do školy) často obsadené. Aj preto na fakulte vzniká nový coworkingový priestor, ktorý bude slúžiť študentom, zamestnancom aj návštevníkom fakulty. Coworkingové centrum WorkZone bude vybavené novo-vytvoreným rezervačným systémom, ktorý okrem rezervácie miest poskytuje aj kalendár a archív podujatí konajúcich sa v týchto priestoroch.

Projekt bol vyvíjaný tímom študentov inžinierskeho štúdia FIIT STU v Bratislave pod pedagogickým vedením Ing. Petra Bakonyiho.

Každoročná prestížna súťaž TP Cup je už tradičným vyvrcholením predmetu Tímový projekt. Dáva študentom inžinierskeho štúdia Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave príležitosť preukázať svoje schopnosti pri tvorbe jedinečných riešení v rámci predmetu, v ktorom sa v tíme dva semestre vytvára riešenie problému spojeného s odborom, ktorý študenti študujú. TP Cup predstavuje výzvu pre budúcich IKT profesionálov, ktorí chcú zmerať svoje schopnosti s ostatnými, preukázať že „na to majú“ a súčasne vytvoriť a „predať“ použiteľné riešenia, ktoré neskončia zabudnuté v zásuvke.

Viac si prečítate na:
https://touchit.sk/workzone-rezervacny-system-kubernetes-klaster/346046