Prejsť na obsah
Verejnosť

Slovenská technická univerzita v Bratislave dnes otvorila nový akademický rok. Rektor univerzity Robert Redhammer upozornil na aktivity, ktoré školu v tomto roku čakajú. Patrí medzi ne i rekonštrukcia internátov.
Študentský domov Mladá Garda čakajú opravy strechy a fasády. V prípade Školského domova Mladosť pôjde o rozsiahlejšie opravy, zateplia a obnovia fasády, zrekonštruujú aj študentské izby a zväčšia v nich balkóny. Na internáte J. Hronca zas obnovia sociálne zariadenia. Opravy budú stáť dohromady viac ako tri milióny eur, informuje hovorkyňa Slovenskej technickej univerzity Andrea Hajdúchová.
Na univerzite ročne študuje 17-tisíc študentov, prvákov je z toho asi päťtisíc. Tieto počty sa nemenia zásadne ani v tomto roku. „Minulý akademický rok bol pre STU veľmi úspešný, získali sme financie na budovanie Univerzitného vedeckého parku v Trnave a parku Sience City Bratislava a tento rok začíname s realizáciou projektov, obnovou budov, laboratórií a výskumných zariadení," povedal dnes rektor Redhammer.