Prejsť na obsah
Verejnosť

STUBA Green Team. Nič vám toto meno nehovorí? Pravdepodobne nie ste jediný, no tento študentský formulový tím si rozhodne zaslúži nie len našu, ale aj vašu pozornosť. Jedná sa totiž o jeden z najúspešnejších študentských projektov na Slovensku. STUBA Green Team si bližšie predstavíme pri príležitosti ich 10. výročia, ktoré oslávili pred pár dňami. Oslavy spojili aj s predstavením vynovených a moderných priestorov, za ktorých stenami každoročne vznikajú elektrické formuly. 

STUBA Green Team oslávil 10 rokov od založenia. Osem študentov STU zobralo v roku 2009 iniciatívu do svojich rúk a rozhodlo sa, že postaví elektrickú formulu, s ktorou sa v lete zúčastní na medzinárodných pretekoch Formula Student a bude reprezentovať Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave pod menom STUBA Green Team. Bola pred nimi obrovská výzva a mnoho prekážok. Odhodlanie však neupadlo a na konci akademického roka stála funkčná plne elektrická formula. Aj vďaka ich odhodlaniu vznikol jeden z najúspešnejších projektov na Slovensku, ktorý dáva študentom nezaplatiteľné know-how a skúsenosti do života. Dnes má STUBA Green Team zhruba 60 členov, už nie len z STU ale aj z rôznych univerzít zo Slovenska, a veľké plány a ambície do sezóny 2019/2020.

Na oslavách 10. výročia odovzdali rektor STU, prof. Miroslav Fikar a dekan SjF STU, prof. Ľubomír Šooš, vyznamenania zakladajúcim členom STUBA Green Team. Ďalším bodom osláv bolo aj predstavenie zrekonštruovanej a modernej dielne, ktorej priestory sú reprezentatívne a plne poslúžia pri vývoji a stavbe monopostu SGT-FE20.

Tento tím mladých študentov si jednoznačne zaslúži pozornosť a podporu. Nie len, že pracujú na vývoji elektrickej formuly a reprezentujú Slovensko a STU v zahraničí, ale robia to vo svojom voľnom čase a zadarmo, za čo im patrí veľký obdiv. 


Viac si prečítate na:

https://www.topspeed.sk/spoznajte-generacie-studentskych-formul-stuba-green-team-ma-10-vyrocie/16734