Prejsť na obsah
Verejnosť

Vydavateľstvo SPEKTRUM STU hľadá autorov. 

Nie tvorcov románov, ale autorov populárno-náučných kníh s technickými témami. Vítaní sú aj autori biografií významných technicky orientovaných osobností.

Možno máte doma kompletný materiál k zaujímavej stavbe, informácie k tradičnému spôsobu výroby, či podklady na pútavé spracovanie životopisu významného človeka. A možno vám zatiaľ len nenapadlo, že ide o tému, ktorá by mohla zaujímať mnohých čitateľov. Skúste sa pozrieť na svoje vlastníctvo novými očami a ozvite sa vo Vydavateľstve Spektrum STU.

Publikácie vydavateľstva každoročne získavajú ocenenia Literárneho fondu v kategórií vedeckej a odbornej literatúry, naposledy v roku 2016   i v roku 2015.

Minulý rok pri príležitosti 80. výročia založenia univerzity vydalo Vydavateľstvo Spektrum STU dve publikácie, a to rozsiahlu publikáciu s názvom „Najväčší z veľkých“ , venovanú Aurelovi Stodolovi, Slovákovi, vynálezcovi a tvorcovi teórie parných a plynových turbín. Autor Milan Petráš v nej na základe rozhovorov s pamätníkmi a štúdia nebývalého rozsahu archívnych materiálov a súkromnej korešpondencie odkrýva viacero neznámych faktov o práci A. Stodolu a neľahkom živote tej doby. A tiež publikáciu Technika plná života, ktorá mapuje úspechy univerzity v posledných rokoch. 

Študenti STU majú prístup k študijnej literatúre vydanej vo vydavateľstve SPEKTRUM STU bezplatne online cez AIS.

publikacia Stodola

publikacia Technika plna zivota