Prejsť na obsah
Verejnosť

„Absolventi majú problém s uplatnením..." „Zamestnávatelia kandidátom vyčítajú nedostatočnú prax..." „Pracovná ponuka nie je vhodná pre absolventa..." Tiež máte zmiešané pocity, keď z médií stále počúvate o tom, akí sú mladí Slováci nepripravení pre pracovný trh? Hľadať vinníka by bolo ako hádať sa o tom, či bola skôr sliepka alebo vajce. Chcete jedinú účinnú radu? Vezmite to do svojich rúk. A to čo najskôr.
Možností je neúrekom: stáže, brigády, dlhodobé kurzy, jednodňové školenia, odborné prednášky, dobrovoľníctvo, čiastočný úväzok i vlastný startup. To všetko vám pomôže v rozhodovaní, aká profesia je pre vás po štúdiu tá správna. Ako si však z takej širokej ponuky možností vybrať a nestrácať pritom čas, ak to nebude tá pravá?
Našťastie, vieme, kde najlepšie rozhodnutia o svojej budúcnosti môžete urobiť prakticky ihneď. Jednoducho si 17. alebo 18. februára urobte výlet do Bratislavy a príďte na veľtrh práce Profesia days. Aj keď si myslíte, že sa vás hľadanie práce ešte netýka, v programe vás čaká množstvo zaujímavých vychytávok pre študentov a absolventov.


1. Nájdite si ideálnu profesiu

Na veľtrhu práce v stánku spoločnosti Profesia môžete absolvovať intuitívny test, vďaka ktorému sa dozviete, aká kariéra je pre vás najvhodnejšia. S odborníkmi z Profesie sa tu hneď môžete porozprávať aj o tom, ako si pripraviť životopis, ktorý nepoletí rovno do koša, a stánky ktorých firiem na veľtrhu navštíviť, keď chcete o svojej budúcej profesii zistiť viac. Netreba váhať, rovno ich na veľtrhu navštívte - ľahko sa môže stať, že hneď získate ponuku na nejakú formu spolupráce.


2. Inšpirujte sa úspešnými Slovákmi

Ako Michal Meško rozbiehal kníhkupectvo Martinus? Čo by dnes Michal Štencl pri zakladaní Sygicu urobil inak? A ako si uvariť prácu, ktorá chutí, výrobou originálnych sirupov či sajderov? To všetko vám na Profesia days prezradia šikovní Slováci, ktorí stoja za úspešnými podnikmi. Dozviete sa tiež, aké to je, žiť desiatky metrov pod hladinou mora či byť astronautom žijúcim na Marse, ako vzniká najlepšia diplomovka na svete, čo sa stane s profesionálnym športovcom, keď ukončí aktívnu kariéru, alebo či je práca s whiskey najlepším jobom na svete. Pestré, však?


3. Otestujte svoje schopnosti

Viete, na akej úrovni sú vaše jazykové a PC znalosti? Príďte svoju IT gramotnosť a komunikačné schopnosti v cudzom jazyku otestovať na veľtrh práce a získajte certifikáty. Množstvo spoločností bude na veľtrhu ponúkať ukážky svojich školení, vďaka čomu si môžete jednoducho vybrať, do akého kurzu sa vám z obmedzeného študentského rozpočtu oplatí investovať. Nehovoriac o tom, že stretnutím napríklad so špičkovými programátormi získate už na veľtrhu skvelé kontakty.


4. Majte z toho zábavu

Pri rozvíjaní svojej kariéry si užívajte zábavu plnými dúškami a robte každú jednu vec s radosťou. Pretože budovať si kariéru, z ktorej máte viac stresu ako potešenia, nemá zmysel. Práve preto na Profesia days nebudú v Inchebe chýbať ani oddychové a zábavné aktivity, pri ktorých si môžete užiť chvíľku relaxu alebo pocvičiť svoje mozgové závity. Príďte si napríklad s kamarátmi zahrať logickú room escape hru PanIQ Room a posilnite sa chutnými wurstami od Volkswagenu.

5. Urobte si výlet zadarmo

Na hľadanie uplatnenia nikdy nie je príliš zavčasu, preto nečakajte až do štátnic. Príďte objaviť svoje poslanie a príležitosť na Profesia days a za jediný deň si ujasnite svoje predstavy o budúcnosti. Cestu do Bratislavy vlakom máte zadarmo a za vstup na veľtrh tiež nič neplatíte. Nestrácajte teda po škole čas návštevami úradu práce. Zistite, kde naberiete skúsenosti pre dobré zamestnanie už teraz. Všetky detaily sa dozviete na stránke www.profesiadays.sk