Prejsť na obsah
Verejnosť

TOP  aktuálne aplikácie a IT projekty, z ktorých niektoré sa v minulé roky podarilo premeniť na startupy, riešia každoročne študenti Fakulty informatiky a informačných technológií STU v rámci predmetu tímové projekty.

Pozývame vás na FINÁLE tých najlepších tohtoročných projektov, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 8. Júna 2017 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU  v Aule Magna od 9.00 hod.

Študenti v súťaži TP CUP predstavia tieto projekty:

My food court: http://labss2.fiit.stuba.sk/TeamProject/2016/team05is-si/

Vyhľadávaniu reštauračných zariadení a jedla odzvonilo. My Food Court vám odporučí jedlo podľa vašich preferencií. Vďaka polohe smartfónu zobrazí len reštauračné zariadenia vo  zvolenom okruhu.

Martians: SmartStore https://team03-16.studenti.fiit.stuba.sk/

Projekt riešený v spolupráci s Martinusom. Primárny problém, ktorý sa snažil študentský tím  vyriešiť, bolo vymyslieť inteligentné riešenie, ktoré by uľahčilo skladovanie zásob vo väčšom sklade. Martians SmartStore! povie čo, kedy, koľko a dokonca aj kde uložiť, aby obchod ušetril čas a zákazníci nemuseli dlho čakať.

Nautilus https://team19-16.studenti.fiit.stuba.sk/project.html

Tím študentov vytvoril spôsob, ako spracovať klasické texty do digitálnej podoby tak, aby sme v nich mohli vyhľadávať spôsobom, na ktorý je zvyknutí dnešný používateľ IT technológií. Sémantické vyhľadávanie je v súčasnosti témou číslo jeden v oblasti zlepšovania vyhľadávania, keďže ponúka vyhľadávanie v prirodzenom jazyku. Hlavnou myšlienkou sémantického vyhľadávania je porozumieť jazyku používateľa a preložiť ho do správnej formy pre vyhľadávanie. Sémantické vyhľadávanie sa sústreďuje sa pochopenie jednotlivých slov v kontexte k ostatným a tým pochopiť ich význam a spojitosť.

Kill Bill

Aplikácia na extrakciu dát z pokladničných bločkov, ktorá umožňuje kontrolovať spotrebu domácnosti resp. jednotlivca

 StratosFIIT: Servisný modul pre stratosférický balón team14-16.studenti.fiit.stuba.sk

Cieľom projektu je plne funkčný a spoľahlivý servisný modul umožňujúci pravidelné vypúšťanie balónov s experimentami rôznych projektov fakulty. Jeho neoddeliteľnou súčasťou je schopnosť zasielať informácie o svojej polohe za účelom úspešného dohľadania balóna po dopade naspäť na zem.

Talented otters: SecMon team14-16.studenti.fiit.stuba.sk

Nová aplikácia umožňuje monitorovanie udalostí v systéme a zabezpečuje upozornenia na podozrivé udalosti.

StoryTeller: CoolStoryBro: www.story-teller.xyz

Projekt Story Teller sa zameriava na efektívny zber funkcionálnych požiadaviek a automatické generovanie akceptačných testov vrátane ich spúšťania. Požiadavky sú zbierané prostredníctvom vizuálneho skicovania obrazoviek a definovania prislúchajúcich používateľských scenárov priamo počas stretnutia so zákazníkom. Na základe vytvorených skíc obrazoviek sú automaticky generované akceptačné testy, ktoré je možné spúšťať.

Videa jednotlivých tímov nájdete na stránke FIITky.

 

PROGRAM ŠTVRTOK 8. JÚN 2017

  • 9:00-9:15

-- Otvorenie súťaže a prezencia všetkých tímov

  • 9:15

-- Vyhlásenie finalistov, losovanie poradia prezentácií finalistov

  • 9:25-10:00

-- Prezentácie troch finalistov (prezentácia 5 min., otázky poroty)

  • 10:00-10:15

-- Prezentácia projektu Kill Bills - Extrakcia dát z pokladničných bločkov
 

-- Zasadnutie poroty

  • 10:15-10:45

-- Akčné prezentácie všetkých tímov (90 sekúnd/4 slajdy)

  • 10:45

-- Vyhlásenie výsledkov TP CUP 2017 a ocenenie víťazov

-- Sladká odmena pre všetkých zúčastnených a family photo