Prejsť na obsah
Verejnosť

Viac dievčat a žien v IT sektore a na IT fakultách. O to sa snažia firmy a školy po celom svete.  24. apríl - celosvetový Girl´s day, tento rok na Slovensku organizuje FIIT STU.


Girl’s Day je celosvetový deň žien v informačných technológiách, ktorý sa každoročne koná ŠTVRTÝ ŠTVRTOK V ŠTVRTOM MESIACI.

Jeho cieľom je ukázať dievčatám výhody práce v tomto sektore. Tento rok sa uskutoční 24. apríla 2014 a prvýkrát ho na celom území Slovenska pripravuje občianske združenie Aj TY v IT, založené Fakultou informatiky a informačných technológií STU v Bratislave (FIIT STU).

Partnerské podniky, inštitúcie a organizácie na celom Slovensku príjmu v tento deň vo svojich priestoroch dievčatá, stredoškoláčky. Pripravia pre ne deň plný informatiky - praktických ukážok, diskusií a rozhovorov o možnosti uplatnenia žien v IT.

Do projektu sa zapojilo takmer 30 organizácií, ktoré ponúkajú Girl´s day pre desiatky stredoškoláčok vo veku 14 - 18 rokov. Záujemkyne sa môžu registrovať prostredníctvom webstránky projektu . Stačí si v mape preklikať ponuku firiem a prihlásiť sa online. Zoznam partnerov, u ktorých možno stráviť Girl´s day.


girls day plagat