Prejsť na obsah
Verejnosť

V roku 2019 vyhlásilo CVTI SR v poradí už siedmy ročník súťaže Cena za transfer technológií na Slovensku. Ktorý slovenský vedec bol ocenený tento rok?
Na základe prijatých nominácií od lokálnych Centier transferu technológií a tiež samotných vedcov komisia súťaže v neverejnom hlasovaní zvolila jedného víťaza – vlastne víťazku, JUDr. Luciu Rybanskú z Kancelárie spolupráce s praxou Slovenskej technickej univerzity (STU).
Ocenenie získala za prínos v oblasti transferu technológií na Slovensku, ktorým je Zavedenie elektronického podávania prihlášok na Úrad priemyselného vlastníctva SR na STU. Vybaviť elektronické podávanie prihlášok pre vedeckovýskumnú inštitúciu je zložitý proces po viacerých stránkach a dotiahnuť to do úspešného konca vyžaduje vytrvalosť a presvedčenie. A práve prístup a nasadenie doktorky Rybanskej hodnotiacu porotu zaujal natoľko, že získala najviac hlasov.
STU dosiahla zavedením elektronického podávania patentových a iných prihlášok na Úrad priemyselného vlastníctva SR významný míľnik v oblasti transferu technológií. Boli by sme radi, keby tohtoročné ocenenie v súťaži bolo motiváciou i pre ďalšie vedeckovýskumné inštitúcie pustiť sa do podobných projektov.

Viac si prečítate na:
http://vedanadosah.cvtisr.sk/preco-je-pre-krajinu-dolezite-mat-funkcny-transfer-technologii