Prejsť na obsah
Verejnosť

Ministerka školstva Martina Lubyová, rektor Slovenskej technickej univerzity (STU) Miroslav Fikar a rektor Univerzity Komenského (UK) Marek Števček nedávno podpísali projekt ACCORD. Ide o najväčší akademický investičný projekt v dejinách Slovenska, ktorý má zlepšiť univerzitné kapacity a kompetencie vo výskume, vývoji a inováciách. Jeho celkový rozpočet dosahuje takmer 120 miliónov eur.
„STU v Bratislave a UK v Bratislave sú špičkové a patria medzi najvýznamnejšie a najväčšie slovenské univerzity, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu vo vysokoškolskom vzdelávaní, výskume a v neposlednom rade aj v príprave absolventov pre trh práce. Zároveň v súčasnosti patria k najúspešnejším príjemcom grantov v programe Horizont 2020 a majú dlhoročné skúsenosti s riadením projektov a realizáciou významných vedeckých a infraštruktúrnych projektov,“ uviedla pre Košice Online hovorkyňa Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Andrea Pivarčiová.

Viac si prečítate na:
https://www.kosiceonline.sk/najvacsi-akademicky-investicny-projekt-v-dejinach-slovenska-podporil-len-bratislavske-univerzity