Prejsť na obsah
Verejnosť

Pri diagnostike a prehliadke lávok v Prešove viseli nad Torysou a železnicou len na lanách. Video zachytáva časť ich dobrodružného povolania, ktoré si okrem práce v náročnom teréne vyžaduje aj výskum v laboratóriu, analýzy a výpočty v kancelárii.
Peter Paulík z Katedry betónových konštrukcií a mostov zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave hovorí o tom, o čom je ich práca a v akom stave sú prešovské lávky. Spolu so svojimi kolegami urobil v Prešove prehliadku 29 mostov a podrobnú diagnostiku lávky na Mukačevskej ulici.

V rozhovore sa okrem iného dočítate: Prečo v Prešove museli visieť na lanách z mosta Aký je stav lávky na Mukačevskej ulici a ako sa dá opraviť Prečo je lávka pri Prešovskej univerzite na hranici kolapsu a prečo ešte nepadla Prečo bolo šťastím, že mesto dalo skontrolovať všetky lávky Čo by mohol spôsobiť dav ľudí smerujúcich na hokejovú extraligu Ktorá lávka je v najhoršom stave a kedy by sa mohli zrútiť lávky nad železničnou traťou Ako pristupujú samosprávy k povinným prehliadkam mostov a lávok

Viac si prečítate na:
https://presov.korzar.sme.sk/c/22687401/monitoroval-lavky-v-presove-jedna-moze-spadnut-na-vlak.html