Prejsť na obsah
Verejnosť

Minister školstva Branislav Gröhling zrušil minulý mesiac dve eurofondové výzvy na dlhodobý výskum a 155 miliónov chce presunúť k straníckemu kolegovi z SaS Richardovi Sulíkovi na ministerstvo hospodárstva. 

Akademici a výskumníci, ktorí opakovane hovorili, že projekty majú pripravené a vedia na ne využiť eurofondy, so zrušením výziev, samozrejme, nesúhlasia. „S presunom nesúhlasíme a hľadáme riešenie, čo by sa s tým dalo robiť,“ hovorí rektor STU Miroslav Fikar.

Ešte 21. januára požiadali Remišovú o zvolanie Rady vlády pre vedu, techniku a inovácie. Rada zasadla vo štvrtok poobede. V prijatom uznesení rada zaviazala ministerstvo školstva, aby o situácii podalo do konca februára správu na rokovaní vlády.

„Opakovane sme deklarovali, že sme na to pripravení. Ak by bol problém krátkosť času, boli sme pripravení rokovať aj o tom, ako tie projekty trocha skresať,“ hovorí Fikar.

Viac si prečítate na:

https://e.dennikn.sk/2265959/kauza-miliarda-ked-od-grohlinga-pytala-peniaze-remisova-nemal-dost-ked-si-vypytal-sulik-dal-mu-150-milionov/