Prejsť na obsah
Verejnosť

Medzi prvé kroky Olivera Moravčíka vo funkcii, ktorého v pondelok zvolil Akademický senát Slovenskej technickej univerzity (AS STU) v Bratislave za kandidáta na rektora, bude patriť vytvorenie najbližšieho tímu. Uviedol to krátko po tom, ako vyhral pondelkové voľby.
Ako tvrdí, pred voľbami neoslovil nikoho, pretože chcel mať voľné ruky vo svojom pôsobení hneď v prvých týždňoch. Po vytvorení tímu sa bude podľa vlastných slov musieť stretnúť s predstaviteľmi správnej rady STU, predstaviteľmi senátu, aby sa dohodli na prioritách na nasledujúce týždne.

„Aby sme stanovili poradie a harmonogram, v ktorom chceme nielen upokojiť situáciu, ale hlavne začať transformáciu, aby sme sa dostali trošku dopredu. Cítime, že nám na chrbát už dýchajú ďalšie technické univerzity, to treba zvládnuť a zostať lídrom," dodal.

Moravčík tvrdí, že nevyhnutné sú určité transformačné kroky, aby sa STU stala modernou inštitúciou v oblasti vedy a výskumu, ale aj pedagogických procesov. Ako poznamenal, na to je však nutná spoluúčasť študentov, zamestnancov, ale aj technického a administratívneho personálu. Situáciu na univerzite sa bude snažiť dať do poriadku. Cestu vidí vo vedení dialógu a rozhovoroch.

Viac si prečítate na:
https://www.teraz.sk/slovensko/stu-medzi-prve-kroky-o-moravcika-bu/559456-clanok.html