Prejsť na obsah
Verejnosť

Inovácie študentov a technicky orientované startupy. Dobré nápady a tí, čo dobré nápady radi podporujú a so študentmi sa ochotne delia o svoje skúsenosti. To všetko na jednom mieste je TECH INNO DAY.
Tohtoročný 4. ročník networkingového podujatia TECH INNO DAY sa koná: 4. apríla 2017 (v čase od 15:00 – 20:30 hod.) na Fakulte informatiky a informačných technológií v Mlynskej doline (Ilkovičova 2, Bratislava).
Inovatívne projekty na podujatí predstavia študenti STU aj iných univerzít zo SR a ČR. Uvidíte napríklad originálne sedadlo do automobilu pre imobilných zo Strojníckej fakulty STU alebo projekt Virtual medicine – originálna anatomický atlas vo virtuálnej realite, za ktorým stoja aj študenti FEI STU či FIIT STU, projekt Stuba Green Team či online nástroj spätnej väzby Feedbacker.
Spomedzi firemných tímov nájdu návštevníci na podujatí napríklad ľudí z firmy ENTROPIA, ktorí stoja za projektom Guest Cloud, čo je aplikácia na lepšiu organizáciu podujatí. Firemný tím spoločnosti Benjamin Button zas predstaví projekt integrovanej kamery v tvare pripínateľného gombíka, ktorý dokáže zachytiť spomienky detí z ich uhla pohľadu, prípadne upozorniť na nežiaducu situáciu v domácnosti. A príde aj SOSA – Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity, či zástupcovia Emotion ID – firmy, ktorá nedávno získala ocenenie Superstar Bronze Award na prehliadke inovatívnych firiem Night of Stars vo Frankfurte.
TECH INNO DAY organizuje opäť Univerzitný technologický inkubátor STU, ktorý patrí medzi prvé univerzitné inkubátory na Slovensku. Počas 11 rokov svojej existencie podporil rozbeh už viac ako 50 inovatívnych firiem.
„Podujatie TECH INNO DAY vzniklo pre to, aby sme zvýšili povedomie o zaujímavých projektoch študentov a technologických startupov. Zároveň ponúka priestor na networking a získanie zaujímavých kontaktov pre firmy aj študentov,“ hovorí Lenka Bednárová, vedúca Univerzitného technologického inkubátora STU.
ZOZNAM VŠETKÝCH VYSTAVOVATEĽOV - originálnych študentských projektov z STU a inovatívnych firiem s popisom firmy.
PROGRAM
15:00 - 15:30 Registrácia účastníkov
15:30 - 15:40 Otvorenie podujatia: Príhovor rektora STU - prof. Ing. Robert Redhammer, PhD.
15:40 - 16:00
16:00 - 16:05 Ako riadiť inovácie v úspešnej slovenskej firme - Pavel Luka (ESET)
Predstavenie projektu inovujme.sk – Michal Mühl (SIEA)
16:05 - 16:10 Predstavenie programu a organizačné informácie
BLOK 1 - Inovácie vystavujúcich podnikateľských a študentských tímov
16:10 - 18:00 Prezentácie inovácií vystavujúcich podnikateľských a študentských tímov za účasti mentorov, ktorí budú prezentácie hodnotiť
18:00 - 18:20 PRESTÁVKA
BLOK 2 - Inšpiratívny večer úspešných slovenských firiem
18:20 - 19:20 Panelová diskusia "Inšpirujte sa od úspešných":
Moderátor: Michal Novota (redaktor a reportér časopisu .týždeň a spoluzakladateľ spoločnosti Restartup)
Hostia: Pavel Luka (ESET), Ján Cifra (WEBSUPPORT), Ján Lunter (INNOVATRICS), Juraj Stankay (GOOGLE), Michal Hrabovec (ANASOFT)
BLOK 3 – NETWORKING
19:20 - 19:30 Vyhodnotenie umiestnenia prezentujúcich firiem a študentských tímov a odovzdanie hodnotných cien od partnerov
19:30 - 20:30 NETWORKING - možnosť pre účastníkov stretnúť sa so zaujímavými osobnosťami z panelovej diskusie. Bude prebiehať formou individuálnych 10-minútových stretnutí. Dohodnúť si stretnutie bude možné počas registrácie na podujatí.