Prejsť na obsah
Verejnosť


Jedna z najúspešnejších slovenských softvérových spoločností Eset spája svoje meno prvýkrát s vrcholovým športom. Líder na poli antivírusového softvéru sa stal sponzorom šprintéra Jána Volka.

S najrýchlejším Európanom v behu na 60 metrov na nedávnych halových majstrovstvách sveta v Birminghame sa dohodli zatiaľ na ročnej spolupráci. ,,Je perspektívnym atlétom, ktorého najväčšie úspechy ešte len čakajú. Zároveň má veľmi podobný hodnotový rebríček," uviedla pre HN Zuzana Hošalová, PR manažérka spoločnosti.

Sumu, akou v tomto roku finančne podporia slovenského atléta, firma nechcela zverejniť. V čom presne sa zlepší športový život nášho šprintéra, zisťovali sme u jeho manažéra Alfonsa Jucka.

,,Môže si na zahraničných sústredeniach dovoliť väčší komfort. Napríklad si nebudú musieť s trénerkou variť, prípadne s ním môže počas celého pobytu cestovať fyzioterapeutka," skonštatoval Juck.

Ďalšou nezanedbateľnou výhodou je, že sa nebude musieť spoliehať výlučne na verejné zdroje z ministerstva školstva, vedy výskumu a športu. ,,Tie sa niekedy posielajú v nie výhodných časových úsekoch, a preto bude dobré, keď bude mať k dispozícii sumu, s ktorou môže vždy pracovať," vysvetľuje popredný slovenský atletický manažér.

Takéto sponzorské spojenie umožní Volkovi a jeho realizačnému tímu, aby sa sústredili výlučne na zlepšovanie atlétovej výkonnosti. Tá išla pritom za posledný rok nahor, o čom svedčia jeho priemerné časy na najkratšom šprinte v hale. Kým v minulej sezóne ju v priemere zabehol za 6,68 sekundy, v tejto to dokázal už za 6,62 sekundy.

K uzatvoreniu sponzorskej zmluvy prispelo aj študijné zameranie Jána Volka, ktorý navštevuje Slovenskú technickú univerzitu a zameriava sa práve na oblasť informačných technológií. ,,Samozrejme, je nám tiež sympatické, že študuje informačné technológie, čo musí byť v spojení s jeho športovou kariérou určite veľmi náročné," dodala Hošalová z Esetu. (VTR)

[HN 08/03/2018]

https://hnonline.sk/sport/1706986-eset-vstupuje-do-sportu-podpori-sprintera-volka