Prejsť na obsah
Výskum

logo

Spoločnosť ABB vyzýva akademické a výskumné inštitúcie po celom svete, aby predložili návrhy na podporu nadaných postgraduálnych študentov a ich projektov, ktoré kombinujú akademický výskum s priemyselným využitím v oblasti energetiky a automatizácie.

ABB už niekoľko rokov spolupracuje s viacerými akademickými a výskumnými tímami po celom svete. "ABB Research Grant Program" je určený k rozšíreniu a doplneniu okruhu univerzitných partnerov.

„Spolupráca našich výskumných centiers najlepšími študentami a ich profesormi z celého sveta môže významne podporiť cestu inovatívnych a ekologických riešení,“ uviedol Claes Rytoft, riaditeľ ABB Group pre oblasť technológií.

Žiadosti o grant môžu univerzity podávať od 2. do 30. septembra 2013. Financovanie bude schvalované na obdobie jedného roku, ABB však pri úspešnej spolupráci plánuje projekty financovať po dobu niekoľkých rokov. Granty sa budú pohybovať v rozpätí 50 000 až 80 000 USD na rok. Úspešní uchádzači o grant budú informovaní počas novembra, pričom financovanie začne 1. januára 2014. Tieto dátumy môžu podliehať zmenám zo strany ABB.


ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 145 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.

Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má zastúpenie v 4 mestách a zamestnáva zhruba 190 ľudí.

Viac informácií o podmienkach pre získanie grantu ako aj jednotlivých výskumných témach nájdete na tomto linku a tu.