Prejsť na obsah
Verejnosť

Myšlienka celého projektu UXTweak vznikla na FIIT na Slovenskej technickej univerzite. Hlavou celého projektu, čo sa týka vývoja a technického zastrešenia je Eduard Kuric. Ten učí na Fakulte informatiky a informačných technológií STU a tu sú umiestnené aj UX laboratóriá. V nich sa realizujú štúdie a tu aj padlo rozhodnutie, že zážitok z testovania v UX laboratóriu sa prenesie do on-line sveta. My sme sa v historickom centre Bratislavy rozprávali s pánom Imrichom Petrom.
Z návštevníkov sa stávajú testovači
Projekt UXTweak sa intenzívne vyvíja už rok, samotná myšlienka je však živá asi dva roky. Z hľadiska živého webu je toto riešenie verejne dostupné asi 2 mesiace. Aktuálne sa pomocou neho realizujú rôzne používateľské testovanie webových stránok. Hlavným zámerom štúdie je nahrať správanie používateľov pri plnení zadaných úloh na webe.
Výhodou tohto riešenia je to, že toto testovanie sa dá dať do konkrétneho kontextu. Ide o špeciálne štúdie, ktoré obsahujú zadania pre návštevníkov webovej stránky a zadávateľ následne môže sledovať, ako sa správajú návštevníci stránky v kontexte danej úlohy.
Ideálne pre e-shopy

Viac si prečítate na:
https://touchit.sk/uxtweak-urobte-svoj-web-lepsim/261754