Prejsť na obsah
Verejnosť

Študenti zo Slovenskej technickej univerzity absolvovali prednášku v kostýmoch a maskách. Bola to totiž podmienka ich vyučujúceho.
Študenti z Fakulty elektrotechniky a informatiky STU dostali od vyučujúceho zvláštnu úlohu: Vstup na druhú prednášku môžu absolvovať v prípade, že na prvú prídu vo fašiangovom alebo karnevalovom úbore, píše sa na Priznaniach vysokoškolákov.
Kto by to bol povedal, že informatici majú taký zmysel pre humor. Napokon sa na prednáške k predmetu Paralelného programovania skutočne viac než polovica z nich objavila v maskách. Niektorí z nich sa s tým dokonca vyhrali tak, že prišli v kostýmoch zúbkovej víly, nožnicovorukého Edwarda alebo štvorjadrového procesoru. "Nestačí iba maska či jednoduché oblečenie. Zároveň pripomínam, že najkrajšia postava môže získať kladné bodové hodnotenie a najškaredšia záporné bodové hodnotenie k predmetu. Tieto tituly môžu získať viacerí," našli si študenti odkaz od vyučujúceho Matúša Jókaya v akademickom informačnom systéme.
Vyučujúci prišiel na prednášku v kostýme tiež. Ako povedal pre školský OKO Časopis, inšpiráciou na zorganizovanie tejto prednášky mu boli neter so synovcom, ktorí išli do školy s radosťou práve preto, že ich čakalo vyučovanie v kostýmoch. Rozhodol sa preto oživiť vyučovanie aj svojim, hoci starším, študentom. "Vyučujúci je veľká kapacita a srandista. Všetci sme to brali s humorom. A, samozrejme, nakoniec bolo umožnené aj študentom bez kostýmu prednášku navštíviť," napísal na Facebooku Jakub.