Prejsť na obsah
Verejnosť

Prezident poprial rektorom dostatok energie, odhodlania a veľa úspechov.
Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska dnes vymenoval šiestich rektorov vysokých škôl.
Nových rektorov má Ekonomická univerzita v Bratislave (EUBA), Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU), Univerzita Komenského v Bratislave (UK), Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach a Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove.
Prečítajte si tiež:Lubyová: Zákon na odoberanie titulov je jediné férové riešenie
Prezident poprial rektorom dostatok energie, odhodlania a veľa úspechov.
Cieľom slovenských vysokých škôl by malo byť podľa neho priblížiť sa k svetovým univerzitám, na to však treba väčší tlak na lepšiu kvalitu pedagogickej činnosti.
Rektorom Univerzity Komenského v Bratislave sa stal Marek Števček, ktorý od roku 2017 zastával funkciu prorektora UK pre legislatívu. Je členom Vzdelávacieho kolégia Slovenskej advokátskej komory i redakčných rád viacerých odborných časopisov.
Na čele Ekonomickej univerzity v Bratislave bude znovu stáť Ferdinand Daňo. Rektorom je od roku 2015. Sedem rokov bol dekanom Obchodnej fakulty EUBA a osem rokov prorektor EUBA.
Miroslav Fikar je novým rektorom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Vo svojom volebnom programe uviedol, že úlohou vedenia univerzity je posilniť postavenie univerzity tak, aby bola rešpektovaným partnerom v európskom kontexte.
Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave povedie historička umenia Bohunka Koklesová, ktorá je vôbec prvou rektorkou školy.
Za rektora Vysokej školy medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove prezident vymenoval Mareka Storošku. V rámci pedagogickej a výskumnej činnosti v oblasti sociálnej práce sa špecializuje na tematiku krízovej intervencie, mediácie a filozoficko-etických východísk sociálnej problematiky.
Staronovou rektorkou Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach je Jana Mojžišová. Jej práce vo výskume infekčných chorôb psov a mačiek našli odozvu aj za hranicami Slovenska.

https://domov.sme.sk/c/22041242/prezident-kiska-vymenoval-siestich-rektorov-vysokych-skol.html