Prejsť na obsah
Verejnosť

Systém na riešenie problému nízkej kvality online diskusií, jednoduché riešenie upozorňujúce na náhly zdravotný problém vodiča, aplikácia pre jednoduché vyhľadávanie vhodnej kliniky či satelitné monitorovanie našej planéty s cieľom predchádzať katastrofám a mnoho iných technologických inovácií pod jednou strechou.

V stredu 18. apríla 2018 sa v Binariu stretlo množstvo jedinečných projektov, ktorých autormi sú študenti a mladí ľudia z celého Slovenska. So svojimi patentmi a nápadmi prišli na výstavu technologických inovácií TECH INNO DAY. Študentské tímy a firmy, ktoré sa venujú vývoju inovatívnych produktov a služieb, prezentovali svoju prácu a hľadali partnerov a investorov.

Všetky fotogaléria z podujatia.

Techh inno DAy

Infomácie o víťazných tímoch:

  • 1. miesto študentský tím: moderateIT – riešenie problému nízkej kvality online diskusií tým, že pomáha moderátorom efektívne nájsť nevhodné komentáre – tým sa myslia predovšetkým osobné útoky a urážky. Riešenie je založené na automatizovanom vyhodnocovaní kvality komentárov. (tento projekt už v minulosti získal aj ocenenie ako najlepší študentský startup Slovak Student Startup Cup 2016)
  • 2. miesto študentský tím: Living Elements – je dizajnérskym experimentom, prepojením odborných skúseností z viacerých fakúlt STU, ktorého výsledkom je pestovanie alternatívnej stravy budúcnosti, rias spirulina, v dizajnérsky príťažlivom svietidle.
  • 3. miesto študentský tím: SynchroBIM - sa venuje digitalizovaniu procesov a manažmentu výstavby. Popritom všetkom svoju pozornosť upriamuje aj na bezpečnosť pri práci.
  • 1. miesto start-upový tím: insar.sk – spin-off Katedry geodetických základov STU. Ich produkty, deformačné mapy zo satelitnej technológie InSAR, môžu znížiť prevádzkové náklady vo výške niekoľkých miliónov eur v monitorovaní štruktúr a objektov na Zemi a poskytnúť podrobnejší a frekventovanejší dohľad, ktorý vedie k lepším bezpečnostným podmienkam.
  • 2. miesto start-upový tím: GCR - Špecifická choroba v rodine inšpirovala zakladateľa vytvoriť platformu, podľa ktorej sa pacienti budú vedieť rozhodnúť pre správnu kliniku rýchlo a to na základe dát.
  • 3. miesto start-upový tím: E-PRO - portál E-PRO poskytuje jednoduchú, rýchlu a zároveň kvalitnú tvorbu a správu strategických dokumentov, ktoré sú mestá a obce povinné spracovávať.  Zakladateľmi portálu sú študenti STU.
  • víťazi TECH INNO DAY

 Prehľad všetkých inovatívnych projektov, ktoré sa predstavili na podujatí TECH INNO DAY nájdete na webe Univerzitného technologického inkubátora STU.

Tech inno day