Prejsť na obsah
Verejnosť

Slovensko na celosvetovej súťaži vysokoškolských startupov University World Startup Cup 2016 v Kodani bude zastupovať Andrej Švec, študent FIIT STU, so študentským startupom moderateIT.

Projekt vyhral Slovak Student Startup Cup 2016, víťazov súťaže vyhlásili organizátori  - mimovládna organizácia JCI –Slovensko (Junior Chamber International-Slovakia) v spolupráci s AIESEC Slovensko, vo štvrtok 8. septembra 2016. 

ModerateIT je úspešný projekt študentov Fakulty informatiky a informačných technológií STU, s ktorým tento rok už bodovali aj v súťaži Imagine Cup.

Študenti vyvinuli softvér, ktorý pomáha moderátorom diskusií v médiách a na sociálnych sieťach ľahšie sledovať a odstraňovať urážlivé komentáre. S otázkou ako ustrážiť urážlivé komentáre hejterov v diskusiách sa boria svetové médiá aj sociálne siete. Moderátori nemajú šancu ustrážiť tisíce príspevkov denne, preto často siahnu po radikálnom riešení – diskusie zastavia, alebo ich pri niektorých témach radšej ani neotvoria. To sa často nepáči ani samotným čitateľom a diskutujúcim.

Sofvér, ktorý vyvinuli študenti, pomôže moderátom diskusií zúžiť rozsah príspevkov, ktorými sa musia zaoberať. Používatelia si môžu vybrať z takmer 20 parametrov tie, ktoré si má softvér všímať, môže ísť napríklad o vulgárne slová, reklamu, osobné urážky či neobvyklú aktivitu diskutéra. Úspešnosť študneti stále vylepšujú, softvér sa totiž dokáže učiť, ktorý príspevok je dobrý či zlý, na základe konkrétnych príkladov.

Študenti chcú algoritmus zlepšovať tak, aby dokázal vyhodnotiť aj emóciu príspevku či poradie slov, ktoré môže rovnako ovplyvniť hodnotenie príspevku. ModerateIT pracuje v slovenčine aj v angličtine.

Web tími FIIT STU TrollBusters s ďalšími informáciami o vývoji softvéru.

Andrej Svec -vitaz Slovak Startup Cup 2016

Víťaz Slovak Startup Cup 2016 Andrej Švec z FIIT STU.

Víťazi všetkých kategórii (skolskyservis.sk):


Kategória: Informačné technológie, mobilné technológie, web
Andrej Švec-lider študentského startupu moderateIT, Fakulta informatiky a informačných technológií, Slovenská technická univerzita v Bratislave

Kategória: Veda, medicínske technológie:
Tomáš Brngál-líder študentského startupu Virtual Medicine, Lekárska fakulta UK

Kategória: Priemyselné technológie, technické riešenia, robotika
Dominika Kánová-líder študentského startupu MirrorSew, Právnická fakulta, UPJŠ

Kategória: Životné prostredie, zelené technológie
Ivan Šodor-líder študentského startupu GrowBox, Fakulta ekonomiky a manažmentu Slovenská poľnoshospodárska univerzita v Nitre

ModerateIT a tím Troll Busters:

screen comment analysis

screen comment analysis

tim trollbusters