Prejsť na obsah
Verejnosť

Študentky a študenti Stavebnej fakulty STU strávili leto namiesto na dovolenke či na brigáde najmä dobrovoľníckou prácou.

V rámci združenia Stavbárske srdce tento rok vyzbierali peniaze a vlastnými silami zrekonštruovali škôlku v Bratislave, ktorá slúži deťom s rôznymi zdravotnými problémami, sú tu autistické deti, deti s poruchami pozornosti, s poruchami reči, úzkosti, či deti s Downovým syndrómom.

Celé je to o tom, že sme chceli pomáhať, vystúpiť z komfortnej zóny a zmeniť niečo okolo nás. A postupom času sme zistili, že dokážeme aj motivovať ľudí. Tento projekt sme robili popri štátniciach, popri učení a diplomovke,“ povedal jeden z členo v združenia - Lukáš,  novinárom z aktuality.sk.

členovia Stavbárskeho srdca

Cením si energiu mladých ľudí, cením si veľmi to nastavenie pre dobrovoľníctvo, pre filantropiu, ono to patrí k tomu mladému veku, k tomu, že ľudia ešte veria v niečo pekné. Každý z nich by podľa nej mohol niekde brigádovať a zarábať peniaze, ale namiesto toho vnášajú dobro do sveta, “ hovorí zástupkyňa zo školky, Zuzana Szöke. Bez študentov by si podľa nej takúto rekonštrukciu nemohli dovoliť.

školka po rekonštrukcií

rekonštrukcia školky

Študenti a študentky zo Stavbárskeho srdca v predošlých rokoch takto na benefičných koncertoch, ktoré sami zorganizovali, vyzbierali peniaze a vlastnými silami zrekonštruovali už pooperačné izby na Oddelení detskej kardiochirurgie v Bratislave.

Reportáž z rekonštrukcie škôlky na aktuality.sk

VIDEO z projektu IZBY ZO SRDCA 2017

FB Stavbárske srdce

Členovia občianskeho združenia Stavbárske srdce:

Rastislav Kvasnica, Marek Kocourek, Matej Kusý, Lukáš Poctavek, Roman Katler, Adrián Ursíny, Martin Kyselica, Michal Strmeň, Daniel Bucko, Marek Šramko, Ivan Sáliš, Filip Cemper, Andrej Kostelanský, Matej Bezecný, Jakub Kučerík, Zuzana Balková, Michaela Blašková, Monika Hrdá, Evka Palečková, Maria Kocourková, Ivana Oravcová, Alica Hozzová.

školka po rekonštrukcií

rekonštrukcia školky