Prejsť na obsah
Verejnosť

V dňoch 6. - 9. septembra 2016 sa uskutočnil v poradí už 8. ročník Letnej univerzity pre stredoškolákov. Po jeho skončení sa tak  na území celého Slovenska pribudlo 50 nových „Ambasádorov STU“ s oprávnením trvalo šíriť vo svojom okolí pozitívne správy a informácie o STU.

Študenti STU v spolupráci s fakultami  pripravili stredoškolákom naozaj zaujímavý začiatok školského roka.  Stredoškoláci tak mali jedinečnú príležitosť prezrieť si zblízka nielen všetky fakulty a univerzitný ústav, ale vyskúšať si na vlastnej koži, ako vyzerá študentský život – bývanie  a stravovanie na študentskom domove, či cestovanie legendárnou 39-nou do Mlynskej doliny.
Oproti doterajším ročníkom strávili účastníci v prostredí univerzity o jeden deň viac.  Každý zo štyroch, programom nabitých  dní, bol zaujímavý -  či už to boli prezentácie a prehliadky na jednotlivých fakultách, návšteva  univerzitného vedeckého parku v Trnave, alebo naozaj jedinečná prednáška objasňujúca  základné  princípy fyziky na skvelých gitarových sólach...
Stredoškoláci sa mohli poučiť a zabaviť aj počas zábavných odborných  workshopov,  v rámci ktorých  sa pokúšali napr. rozlúštiť kód Enigmy, vyrobiť konštrukciu prútového mosta,  vytvoriť model bytu...

Čerství ambasádori odchádzali spokojní, plní pozitívnych zážitkov,  ale najmä nových poznatkov o našej univerzite. Už tradične sa  všetci zhodli v tom, že najväčším pozitívom bola  neustála prítomnosť študentov STU, ktorí dokázali vyčerpávajúco zodpovedať  všetky ich  otázky  - o  štúdiu, univerzite, aj bežnom študentskom živote. Ich úlohou  bolo postarať sa najmä o priateľskú a uvoľnenú atmosféru, a tiež dodávať energiu, aby  účastníci LUS zvládali  všetky pripravené aktivity.

Dekréty „Ambasádorov STU“ odovzdal účastníkom štvordňového maratónu na záverečnej slávnosti rektor STU.lus 2016

Fotogaléria z podujatia.Podujatie už tradične  finančne podporil jej dlhoročný partner -  Prvá stavebná sporiteľna, a.s.